اخبار ورزشی ایران و جهان
 
 
(ورزش در دانشگاه صنعت آب و برق)
 
 

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1384ساعت 3:12  توسط حسین  | 

پارس فوتبال دات کام/دبی/محیا سلطانی نژادیان-ایمان موتمنی

علي كريمي:
«مي خواستم به كمك يكي از آشناهايم در تيم ملي باشم كه ايويچ نگذاشت!»
«مربي پروجا يك مرد كچل بود!»
«كاپيتاني را دوست ندارم!»
«حرف كساني كه مي گويند تنبلم، اصلا اهميت ندارد! »
«تلاش و اراده ام را بيشتر مي كنم»
«تذكر دادن به بازيكنان به خاطر شكل ظاهريشان جز افزودن به حواشي فوتبال چيزي به همراه ندارد»

«اگر می خواهیم صعود کنیم، نباید هیچ حریفی  دست کم بگیریم»
«سقف من فعلآ امارات است!»
«من معتقدم موضوع خداحافظی از فوتبال به  خود علی دایی باز می گردد و قطعا او  تا وقتی صلاح بداند، می تواند بازی کند!»
«برانكو ديگر ايراني شده است!»
«اگر زندي مي تواند به تيم كمك كند، چرا نيايد؟»

محمد علي كريمي جادوگر فوتبال آسيا در روز 17 آبان 1356 متولد شد و امروز در سن 27 سالگي موفق شده است  با وجود رقيباني از آسياي شرقي و كشور هاي عربي عنوان بهترين بازيكن آسيا را از آن خود كند. مطمئنآ علي كريمي راه سخت و دشواري را طي كرده است تا چنین جایگاهی برسد به طوري كه در تيم ملي بازيكني ثابت باشد، يار طلايي تيم باشگاهي اش باشد و طوري بازي كند كه همه تيم هاي دنيا آرزوي داشتن چنين بازيكني را داشته باشند.
به همراه ايمان موتمني قرار يك مصاحبه مفصل را با او گذاشتيم تا از هر بابي با او صحبت كنيم و حرف هاي بهترين بازيكن حال حاضر قاره كهن را در رابطه با گذشته و حال  درخشانش و آینده روشنش  بشنويم. با او در مورد اتفاقات و ابهامات گذشته مثل خط خوردنش از تيم ملي به بهانه سفارشي بودن،  علت عدم ترانسفرش به پروجا، شكل ظاهري بازيكنان و ... صحبت كرديم. در بخشي ديگر از او درباره آينده خودش، علل عدم پذيرفتن دعوت نامه هاي خارجي سوالاتی را کردیم و در بخشی دیگر از تيم ملي و داستان  صعود به جام جهاني به گفتگو نشستیم .  اما در آخر از زندگي خصوصي اش و تصميمات و تفكراتش براي آينده خودش ،"هاوش" و "هيرسا" سوال كرديم.

با ما تا پایان این مصاحبه با آقای فوتبال آسیا ( که بی شک بلندترین مصاحبه ای است که تا به امروز با وی صورت گرفته است) همراه باشید.

محيا سلطاني نژاديان: خوب اولين سوال...!علي كريمي چگونه كريمي شد؟ در واقع چه راهي را طي كردي تا به این نقطه  رسيدي؟

علي كريمي: من هم مثل باقي بازيكنان از خيابان ها و زمين هاي خاكي شروع كردم؛ بعد از طي مدتي هم به تيم پرسپوليس پيوستم و شروع فوتبالم به صورت حرفه اي به آن دوران مربوط مي شود و امروز هم كه در خدمت تيم الاهلي هستم.

ايمان موتمني: گفتی از زمين هاي خاكي شروع كردي، زمين هاي خاكي كرج؟

ع.ك: بله زمين هاي اطراف كرج.

محيا سلطاني نژاديان: اصالتآ اهل كجا هستي؟

ع.ك: شمال كشور، تقريبآ اطراف لاهيجان.

ايمان موتمني: پاشاك؟

ع.ك: بله...

محيا سلطاني نژاديان: خودتان از ابتدا پرسپوليسي بودي يا شرايط ايجاب كرد كه به اين تيم بپوندي؟

ع.ك: من از اول پرسپوليسي بودم و خدا خواست كه اين اتفاق بيافتد و در اين تيم مشغول به بازي شوم.

ايمان موتمني: هنوز هم پرسپوليس را دوست داري؟ آيا ممكن است در پايان دوران بازيگري به اين تيم برگردي؟

ع.ك: پرسپوليس را از كودكي دوست داشته ام و روي اين تيم تعصب دارم ولي در مورد بازگشت بايد گفت هنوز هيچ چيز مشخص نيست و بايد ديد چه اتفاقاتي مي افتد.محيا سلطاني نژاديان: چه صحبتي درباره نتايج و بازي هاي امروز این تیم داري؟

ع.ك: پرسپوليس در آغاز فصل موفق نبود و نتوانست نتايج خوبي را بگيرد ولي در چند بازي اخير از نظر من خوب كار كرده است و اميدوارم اين پيروزي ها ادامه داشته باشد. (این مصاحبه قبل از بازی با ابومسلم انجام شده است)

م.س: نقش علي پروين را در اين جريانات چگونه مي بيني؟ علي پروينی که زماني هم مربي شما بود.

ع.ك: او مدير فني تيم است و به همه چيز نظارت دارد و فكر مي كنم تا امروز هم  نتايج دلخواه را كسب كرده است. در واقع باید بگوبم پرسپوليس را همه با علي پروين مي شناسند و اين دو از هم جدا نا شدنی اند. امروز هم كه مديريت فني تيم بر عهده ايشان است و تيمشان هم تا امروز خوب نتيجه گرفته است و اميدوارم كه اين موفقيت ادامه داشته باشد.

م.س: نظرت در مورد ليگ ايران چيست؟

ع.ك: ليگ حرفه اي هم كه امسال بهتر از دوره های پیش خوب و منظم برگزار مي شود ! اين خيلي مهم است كه بازي ها سر وقت انجام شود و اگر اين روند ادامه پيدا كند، مطمئنآ به فوتبال ملي كمك خواهد كرد.

محيا سلطاني نژاديان: نظر علی کریمی  بدون رودربایستی ،در مورد  دادكان چيست؟

ع.ك: آقاي دادكان هم از زماني كه اين پست را پذيرفته اند، نتايج خوبي را به همراه تيم ملي كسب كرده اند و اميدوارم كه سير موفقيت را به همراه تيم ملي ادامه دهند.م.س: کمی به گذشته برگرديم؛ به زمانی که ایویچ سرمربی تیم ملی بود .صحبت هايي مي شود در اين رابطه كه به عنوان یک بازیکن سفارشی  به تيم ملي دعوت شده بودي! اصل داستان چه بود؟

ع.ك: من آن زمان به تيم دعوت نشده بودم اما مي خواستم با كمك يكي از آشنايان در تمرينات تيم ملي شركت كنم كه مربي وقت آقاي ايويچ بازيكن جديدي را نمي پذيرفت و همین شد که در جام جهانی حاضر نباشم.

م.س: خب! تصور كنيد آن دوران به تيم ملي دعوت مي شدي و به همراه آن تيم به جام جهاني مي رفتي، فكر مي كني مي توانستي به تيم كمك كني يا كار خاصي را در آن بازي ها براي تيم ايران انجام دهي؟

ع.ك: فكر مي كنم حتي اگر انتخاب هم مي شدم، به من بازي نمي رسيد. چون آن زمان آنقدر بازيكنان خوب و آماده در تيم بود كه فرصت به من نمي رسيد ولي خب قسمت اين گونه بود كه آن زمان حتي در تمرينات هم  شركت نكنم و جور ديگري به تيم بپيوندم!

م.س: يعني احساس مي كني اگر آن زمان در تيم می بودي، هیچ فرقي در سرنوشت نداشت؟

ع.ك: نه... البته دست من هم نبود و كار خدا بود و هميشه به هر چه خدا بخواهد راضي بوده و هستم. اما آن دوران هميشه ارنج مشخص بود؛ هم در بازي هاي دوستانه و هم در بازي هاي رسمي. تنها تغييري كه در اعضاي ثابت به وجود آمد اضافه شدن رضا شاهرودي بود كه آن هم به دليل مصدوميت مقطعی ميناوند صورت گرفت.م.س: دقيقآ منظورت از اينكه ارنج مشخص بود چيست؟

ع.ك: يعني بازيكنان در تمام بازي ها مشخص بودند و من هم اگر بودم، به من فرصت بازي نمي رسيد.

م.س: يعني قابليت هايشان چنين شرايطي را به وجود آورده بود يا به قول بعضی ها ليست تعيين شده و اسامي از پيش مشخص شده و ... وجود داشت؟

ع.ك: نه، آن زمان واقعآ بازيكنان آماده اي داشتيم و هر كس در تيم بود خوب بود و آماده و مربي هم نمي توانست چنين بازيكناني را كنار بگذارد ولي به هر حال آن دوران گذشته و همه چيز تمام شده است.

م.س: اما حال كه بحث به اينجا كشيده شد، بد نیست سوالی را بپرسیم که در این چند ساله شایعترین بحث حاشیه ای در مورد تیم ملی بوده است! شايعاتي مبني بر اينكه بازيكناني نظير علي دايي تعيين كننده بازيكنان داخل زمين هستند ! آنان که معتقد به چنین جریانی هستند ، گاه پا را فراتر مي گذارند و ادعا مي كنند دايي به جاي سرمربي ليست را تعیین می کند يا حداقل در اين رابطه از او نيز مشاوره گرفته مي شود و ... می خواهیم از زبان علی کریمی واقعیت ماجرا را بدانیم؟

ع.ك: نه چنين چيزي نيست و من به شخصه هرگز همچين چيزي را نديده ام و آدم در مورد آنچه به چشم خود نديده، نبايد اظهار نظر كند، من هم چنين چيزي را نديده ام.

م.س: این به کنار ...حالا که بحث به آقای دایی کشیده شده است ، می خواهیم بدانیم آیا هنوز هم  خدا دايي را بغل كرده است... (علی کریمی چند سال  پيش در تعریفی از علی دایی طی مصاحبه ای  گفته بود :خدا دایی را بغل کرده است)

ع.ك: آن مصاحبه مربوط به گذشته است و فكر نمي كنم جايش باشد تا دوباره در مورد آن صحبت كنيم.

م.س: خب!یعنی چه؟ یعنی هنوز به حرفت معتقدي یا...؟

ع.ك: من آن زمان صحبت هايم را كردم و حرف هايم را يك بار ميگويم و به دنبال مسايل تكراري نمي روم.

م.س: اما بالاخره همه می خواهند بدانند نظر كلي علی کریمی در مورد علي دايي چيست؟

ع.ك: علی دایی بازيكن خوبي است و افتخارات زيادي براي كشورش كسب كرده و به تازگي هم ركورد بيشترين گل ملي را در دنيا به نام خود ثبت كرده است.

ايمان موتمني: اما بعضي اعتقاد دارند او جاي بسياري از مهاجمان آماده را گرفته است.

ع.ك: اين نظر مربي است كه از كدام بازيكن استفاده كند و او بايد تشخيص دهد كه چه كسي در تركيب اصلي قرار بگيرد و هر چه او بگويد، همان است.محيا سلطاني نژاديان: علي دايي سرانجام به عنوان گلزن ترين بازيكن دنيا رسيد و از مرز 100 گل هم عبور كرد. حالا خيلي ها صحبت از اين مي كنند كه علي دايي بايد از تيم ملي خداحافظي كند يا اينكه سعي در بي اهميت جلوه دادن گل های او دارند و يا ... نظر شخصی ات كلآ در مورد انتقاداتي كه از دايي مي شود چيست؟

ع.ك: خوب انتقاد که همواره  از همه مي شود و بستگی به موقعیت و مرتبه شخص در فوتبال ، براي يك نفر كم تر  و براي دیگری بيشتراست! من معتقدم  اين مسائل به خود آقاي دايي مربوط مي شود و نظر خودش مهم است و تا هر وقتي كه خودش صلاح بداند، مي تواند بازي كند و اينكه آيا انتقاد   كنند يا نكنند، چندان تأثيري روي كار او ندارد.

م.س: يعني فكر مي كني اين انتقادها اشتباه است؟

ع.ك: خوب انتقادات از همه مي شود و حتي بازيكنان جوان هم مدتي مورد نقد و انتقاد منتقدان و كارشناسان قرار مي گيرند ولي اينكه تا كي دايي به بازي اش ادامه دهد به خودش مربوط است و هرچه خودش تصميمي بگيرد، همان است. این یک موضوع شخصی است!

م.س: برسيم به تيم ملی، نظرت در مورد برانكو و عملكرد او تا امروز چيست؟

ع.ك: مربي خوبي است و حداقل تا الآن خوب نتيجه گرفته است و اگر نگاهي به گذشته و عملكرد او بیاندازيم به اين نتيجه مي رسيم كه بد كار نكرده؛ ضمنآ با روحيات بازيكنان ايراني هم آشنا شده است و كاملآ از اين گونه مسائل اطلاع دارد و در كل براي آينده او و تيم ملي آرزوي موفقيت مي كنم.

ايمان موتمني: یعنی به قولی ديگر ايراني شده است.... ؟

ع.ك: بله كم كم ايراني شده است، تقريبآ 3-4 سال است كه همراه تيم ملي ايران است.

اي.م: او تجربه همراهي با تيم ايران را در بازماندن از جام قبلي هم دارد، فكر مي كني اين مساله چه قدر مي تواند به او كمك كند تا در لحظات حساس نتايج دلخواه را كسب كند و بر بازيكنان تأثير گذار باشد؟

ع.ك: الآن ديگر او تجربه كافي را كسب كرده است و احتمالآ شناخت لازم را به روي حريفان ايران و تيم هاي آسيايي دارد و فكر مي كنم بتواند در هر زمان تصميم گيري درستي داشته باشد و چيزي كه به او در اين زمينه كمك مي كند همين شناخت داشتن به حريفان است.

محيا سلطاني نژاديان: خودت در مورد حريفان ايران در اين مرحله چه نظري داري؟

ع.ك: امروز هيچ حريف آساني وجود ندارد و اينكه بعضي مي گويند در گروه ساده اي قرار گرفته ايم، به نظر من اصلآ درست نيست چون امروز همه تيم ها در فوتبال در حال پيشرفت هستند و ما اگر قصد صعود داريم بايد توانايي شكست همه تيم ها را داشته باشیم و نبايد هيچ تيمي را دست كم بگيريم.

م.س: به نظرت بهترين گروه بندي براي ايران چه مي توانست باشد؟

ع.ك: از نظر من فرقي نميكند با چه تيمي براي رسيدن به جام جهاني رقابت كنيم و اگر واقعآ بخواهيم موفق باشيم بايد هر حريفي پيش روي ما قرار گرفت، شكست دهيم و تفاوتي ندارد اين حريف چه تيمي باشد.

م.س: سخت ترين حريف ايران در اين مرحله چه تيمي است؟

ع.ك: فكر مي كنم سخت ترين حريف ژاپن باشد ولي شكست دادن باقي تيم ها هم آسان نيست.

ايمان موتمني: در مورد فريدون زندي چه صحبتي داري؟ با توجه به جوي كه در آن بزرگ شده است و تا به حال ايران نبوده و با توجه به دعوت از او براي شركت در تمرينات تيم ملي، آيا فكر مي كني ميتواند براي تيم ملي ايران مفيد باشد؟

ع.ك: از نظر من هر كس توانايی دارد، بايد بيايد و به تيم ملي كمك كند اما او همان طور كه اشاره كردي، در آلمان بزرگ شده است و تا به حال ايران نبوده و اگر دوست داشته باشد، بايد از او دعوت شود تا بيايد ،چون او بازيكن خوبي است و يكي از مهره هاي كليدي تيمش است و اگر بشود كه به تيم اضافه شود، حتمآ مفيد خواهد بود.


محيا سلطاني نژاديان: می خواهیم بدانیم که اصلا  تا به حال بازي هاي او را در بوندسليگا ديده اي و  بر همین  اساس  عقيده داري كه تيم ملي به او نياز دارد ؟ فكر نمي كني بازيكنان بهتر از او يا در سطح او هم در ايران هست؟

ع.ك: من به شخصه بازي هاي او را نديده ام و نمي توانم نظري در اين رابطه بدهم.

م.س: اگر قرار باشد از خودت انتقاد كني، چه مي گويي؟ فرض كن به عنوان يك كارشناس قلم را به دست گرفته اي تا از علي كريمي نقد کنی ...

ع.ك: خوب در اين شرايط نيستم ولي خوب باید بگوبم كلآ كمتر پيش مي آيد كه بعد از بازي فيلم بازي هايم را بگذارم و تماشا كنم . گاهي در اخبار گل ها را نگاه مي كنم، ولی به نظرم بايد بيشتر تلاش كنم و اراده خودم را قوي تر كنم. فکر می کنم همين مهمترین مورد است  که اگر منتقد بودم در مورد علی کريمی  مي نوشتم!

م.س: سقف و نهايت بازي خود را كجا مي بيني؟

ع.ك: فعلآ كه اينجا و در فوتبال امارات...

م.س: آخر اینطوری که نمی شود!فعلا یعنی جه؟يعني در آينده چه مي شود و چه پيش بيني مي كنيد؟ یا اینطور بگویم که باید چه بشود که این سقف  از امارات فراتر برود؟

ايمان موتمني: خصوصا که قراردادت هم امسال با الاهلي تمام مي شود؟

ع.ك: من معتقدم، بايد ديد چه پيش مي آيد.

ای.م: خب! پس این همه صحبتهایی که راجع به پيشنهادهای  خارجي می شود ...ماجرای اینها چیست؟

ع.ك: باید بگوبم در حال حاضر هيچ دعوتنامه و پيشنهاد جدي اي از سوي هيچ باشگاه اروپايي نداشته ام و همه در حد حرف بوده است و فعلآ هم تصميمي نگرفته ام و بعد از پايان قراردادم در اين باره فكر خواهم كرد.(گویا کریمی معتقد به ضرب المثل معروف چو فردا شد،فکر فردا کنیم است، اما یکی از نزدیکان علی کریمی در این رابطه می گوید:«علی منتظر است تا ایران به جام جهانی صعود کند و بعد از بازیهای خوب احتمالی که در آلمان برابر دیدگان همگان انجام خواهد داد، به بهترین پیشنهاد ممکن ، جواب مثبت خواهد داد)

محيا سلطاني نژاديان: اگر بعد از پايان قراردادت،  پيشنهادی از سوي تيمي اروپايي داشته باشي و از سويي ديگر دعوت به ادامه همكاري از طرف الاهلي، كدام يك را انتخاب ميكني؟

ع.ك: بايد شرايط را سنجيد و بعد تصميم گرفت.

م.س: خب بالاخره علاقه شخصيت چيست؟

ع.ك: هر جايي كه از همه نظر بهتر باشد و شرايط ايده آل تري وجود داشته باشد، مسلمآ آن جا را انتخاب خواهم كرد.

ايمان موتمني:  علی کریمی در رویای خود، بازی در  کدام  تیم اروپایی را آرزو  می کند؟

ع.ك هر بازيكني دوست دارد در بهترين تيم بازي كند و فكر نمي كنم اين علاقه ملاك باشد و بايد ديد چه تيمي از تو دعوت به بازي مي كند!

محيا سلطاني نژاديان: خب این درست! ولي  يعني علی کریمی  طرفدار هيچ تيم اروپايي نيست كه دوست داشته باشد در آن بازي كند؟ ممكن است اصلآ اين اتفاق روي ندهد، ولي به بازي كردن در آن تيم علاقه داشته باشي...

علي كريمي: بله، مثلآ آ.ث ميلان يا رئال را دوست دارم ولي اين دليل نمي شود كه به اين اميد بنشينم كه روزي در آن تيم ها بازي كنم.

م.س:امااین هم نمی شود که  بنشینی و به همین امارات دل خوش کنی! بسیاری اعتقاد دارند كه فوتبال امارات در سطح علی کریمی نيست و حقت  با اين کیفیت بازي زيبا ، حضوردر تيم هاي اروپايي است .عده ای هم   مدعي مي شوند كه اگر اين مسأله تا امروز اتفاق نيافتاده است، به دليل تنبلي و كوتاهي خودت و ترس از تمرينات حرفه اي و اروپايي است. آيا اين حرف ها را قبول داري؟

ع.ك: اشخاصي كه اين حرف ها را مي زنند، احتمالآ از تمرينات تيم هاي خارجي و اروپايي اطلاعي ندارند. به هر حال ما هم امروز حدود يك ساعت و 45 دقيقه تمرين داشتيم، تيم هاي اروپايي هم تقريبآ همچين برنامه اي دارند و اگر از لحاظ بدن سازي بررسي شود، هر تيمي 1 ماه بدن سازي را در دستور كار قرار مي دهد، تيم ما(الاهلي) هم طي اين 2 سال به مدت يك ماه كار هاي بدن سازي را در ايتاليا داشته است. خوب تيم ما هر هفته يك بازي دارد ولي معمولآ در تيم هاي اروپايي 2 بازي در هفته هست و فکر مي کنم اين تنها تفاوت بين تيم های اروپايی و تيم ما باشد. وگرنه تصور نمی کنم تمريناتشان چيز خاصي داشته باشد و يك چيز عادي است و فکر نمي کنم از اينجا سخت تر باشد و احتمالآ مثل اينجاست. در كل اين حرف ها در مورد تمرينات تيم هاي اروپايي به طور کامل درست نيست. به هر حال بستگي به شرايط دارد و بايد ببينم چه پيشنهاداتي دارم و حرف كساني كه صحبت از تنبلي و ... ميكنند، اصلآ برايم مهم نيست!

م.س:  احساس مي شود از بازي هاي جام آسيا به این طرف، سبك و نوع بازي ات  عوض شده است و ديگر خبري از دريبل زدن هاي ايستا نيست و بسياري معتقدند چند وقتي است بيشتر در خدمت  تاكتيك تيمي بازي مي كني . نظر خودت چيست؟ آيا واقعآ  همین طور است، یا این زاییده تخیلات دیگران است؟  اصلا قبول داری که حتی در نحوه برخوردت با خبرنگاران تحول عجیبی در تو رخ داده است؟

ع.ك: فكر نمي كنم اين طور باشد و من هماني هستم كه بودم و انسان هيچ وقت نمي تواند خود را عوض كند و تغيير زيادي در خود ايجاد كند. البته هر كس نظري دارد و این نظر من است.

م.س: اما يك سوال تا حدودي حاشيه اي... حتمآ به خاطر داري كه بعد از بازي استقلال و پرسپوليس، به چند تن از بازيكنان مثل انصاريان و سياوش اكبرپور در مورد ظاهرشان تذكر داده شد.  چه صحبت و چه نظري در اين رابطه داري؟ آيا اين تذكرات به جا بود يا نه؟

ع.ك: نظر شخصي من اين است كه در فوتبال چنين بحث هايي درست و مفيد نيست و بايد به فكر اصل فوتبال و پيشرفت بود و اين موارد، جزء مسائل شخصي هر فرد است و به خودش مربوط است. به نظر من اين صحبت ها جز اينكه حاشيه اطراف فوتبالمان را بيشتر مي كند، فايده اي نخواهد داشت و به جاي اينكه اين حاشيه ها را كاهش دهد، خودش نوعي ايجاد تنش مي كند.

م.س: به تو كه تذكر ندادند؟

ع.ك: نه خوشبختانه!

م.س: فكر ميكني چرا به تو  تذكري ندادند؟

ع.ك: در مورد من قضيه فرق ميكند، الآن يك ماه و دو ماه نيست كه من ظاهرم اين گونه است و نزديك به 4 يا 5 سال است كه همين تيپ و قيافه را دارم و فكر مي كنم اين بحث به دليل مدل موي خاص آقاي انصاريان در بازي استقلال مطرح شد و اگر دقت كنيد، ديگر هيچ صحبتي در اين رابطه نيست و انصاريان هم هنوز موهايش بلند است و تغييري نكرده است ولي چون صرفآ آن را به آن صورت نبسته است، ديگر آب ها از آسياب افتاده. كلآ نظر من اين است كه مطرح كردن اين صحبت ها جز ايجاد حاشيه نتيجه مثبتي نخواهد داشت.ايمان موتمني: تا چند سال پیش هميشه 3 تفنگ دار همراه هم و با هم بودند: علي كريمي، حامد كاويانپور و علي انصاريان. اما بعد از مدتی علي كريمي به امارات رفت و عنوان بهترين بازيكن آسيا را كسب كرد و موفق بود، حامد كاويانپور هم بدشانسي آورد و مدتي طولاني مصدوم شد و امروز تيم ملي را هم از دست داده است و علي انصاريان هم كه همچنان فوتبالش را در پرسپوليس ادامه مي دهد... فكر مي كني اين 3 تفنگ دار آيا مي توانند باز هم در كنار هم باشند يا نه؟ اصلا چه شد که کریمی به اینجا رسید اما آن دو تفنگدار دیگر نه...

ع.ك: انسان از فرداي خود خبر ندارد و هر اتفاقي ممكن است رخ دهد و امروز نمي شود آينده را پيش بنيي كرد، شايد اين اتفاق بيافتاد و شايد هم هيچ وقت رخ ندهد.

اي.م: هنوز هم آن رفاقت سابق را با هم داريد؟

ع.ك: بله تا حدودي. البته نه مثل قديم چون آن زمان اكثرآ در اردو ها و تيم با هم بوديم ولي خوب الآن در حد تلفن و گه گاهی با هم صحبت مي کنيم...اي.م.: اما يك مساله مبهم ديگر... در مورد انتقالت به تيم پروجا، آن روز ها مي گفتند كه مربي پروجا زن بوده است و ... داستان چه بود؟

ع.ك: نه مربي شان زن نبود، اسمش يادم نيست ولي يك مرد كچل بود! اين شايعه ها و صحبت ها اصلآ صحت نداشت و دوست ندارم در اين رابطه صحبت كنم. (در آن زمان پس از آنکه علی کریمی در تمرینات پروجا ایتالیا شرکت کرد ، هیات مدیره وقت باشگاه به دلایل نا معلومی با پیشنهاد 2میلیون دلاری گائوچی مخالفت نمود! آن روزها شایع شده بود سر مربی پروجا یک زن است , شایعه ای که از بیخ دروغ بود و برخی همین را علت منع حضور کریمی در ایتالیا از سوی باشگاه عنوان کردند, گرچه بعد ها مشخص شد این مخالفت با انتقال کریمی از کشمکش بین پروین و هیات مدیره سرچشمه می گرفت. شاید علت سکوت کریمی در بازگو کردن آن مسائل به همین اختلافات باز می گردد )

اي.م: اگر قرار باشد تركيب بازيكنان اصلي تيم ملي را تو انتخاب كني، چه افرادي را انتخاب خواهي كرد؟(خودت هم مي تواني جز تيم باشي)

ع.ك: در مورد اين قضيه اگر نظري ندهم، بهتر است. چيدن تركيب به نظر شخصي مربي بستگي دارد و اگر در اين رابطه بازيكنان نظر ندهند، بهتر است چون بعضي ها ممكن است از نظرات و صحبت هاي من برداشت اشتباهي بكنند. 

 

اي.م: به عنوان بهترين بازيكن آسيا هم انتخاب شدي. از رقيبانت بگو. اعلاء هوبيل و شونسوكه ناكامورا هم در انتخابات بهترين بازيکن ۲۰۰۴ رقيبت بودند، هم در جام آسيا. در جام آسيا چه اتفاقي افتادکه انتخاب نشدی؟ اين جا چه طور؟

ع.ك: در جام ۲۰۰۴ ناكامورا به عنوان بهترين بازيكن انتخاب شد و بازيكن بحريني هم چون فقط يك كفش طلا بيشتر نبود، آن را از آن خود كرد. البته به من قول دادند كه جايزه ام را بفرستند، نميدانم هنوز براي فدراسيون ارسال شده است يا نه. به هر حال اين جوايز براي من مهم نيست و موفقيت تيم برايم خیلي مهم تر است.

محيا سلطاني نژاديان: يعني اصلآ در فكر كسب هيچ افتخار يا ركورد خاصي نيستي؟ اینطور سوال خود را مطرح می کنیم که بعد از رسیدن به چنین جایگاهی افتخاری هست که کریمی در فکر فتح قله آن باشد؟

ع.ك: در حدي كه بتوانم مردم كشورم را خوشحال كنم، بله دوست دارم. اين جوايز و افتخارات چيز هاي زودگذري هستند و براي من چندان مهم نيست. علاوه بر اين، چنين عناويني وظيفه بازيكن را سنگين تر مي كنند و نمي شود كه به حساب كسب اين جايزه ها خودت رابه نوعي به بيخيالي بزني. اين عنوان بهترين بازيكن سال هم براي سال 2004 بود و گذشت و تمام شد و رفت و بايد به فكر آينده بود.

ايمان موتمني: تا حالا كم اتفاق افتاده است كه در يك بازي كاپيتان باشي، هم در تيم الاهلي هم در تيم هاي ديگر. در الاهلی در بازي آخر فقط بعد از بيرون رفتن علي شاه كاپيتان شدي. با مسئوليت كاپيتاني كنار آمده اي يا اينكه هنوز پذيرفتن آن برايت مشكل است؟(البته در بازی آخر الاهلی برابر الشعب ، کریمی به عنوان سرگروه الاهلی پیشاپیش بازیکنان تیمش وارد میدان شد . بسته شدن بازوبند كاپيتاني تيم الاهلي در این بازی بر بازوي " علي كريمي"  بهترين بازيكن سال 2004 آسيا شايد هديه اي بود  از سوي مسئولين اين باشگاه به بازيكن ايراني الاهلي براي افتخاري كه اخيرا به آن دست يافته است، اما گویا اين امر براي كريمي چندان خوش یمن نبود.) 

ع.ك: پذيرفتن اين عنوان و مسئوليت خيلي سخت است. به طور عادي حتي وقتي كاپيتان هم نباشي، فشار و احساس مسئوليت زيادي روي خودت احساس ميكني، ديگر اگر كاپيتان هم باشي... خوب مسئوليت چند برابر ميشود.

اي.م: يعني دوست نداري بازوبند كاپيتاني را ببندي؟

ع.ك: خوب گاهي قسمت آدم مي شود كه اين عنوان را قبول كند ولي به هر حال تا جايي كه بتوانم، نمي شوم و قبول نميكنم، چون اين طوري راحت ترم.

ايمان موتمني: پنالتي زدن چه طور؟

ع.ك: پنالتي هم مي زنم... يا گل مي شود يا نه!

اي .م: بعضي ها معتقدند از اينكه پشت ضربه پنالتي بايستي ترس داري، چون هم در بازي های ملي اتفاق افتاده است كه در اين امر موفق نبوده اي و هم در بازي هاي باشگاهي.

ع.ك: همه پنالتي هاي الاهلي را من مي زنم؛ در فينال جام اتحاديه هم موفق شدم چند پنالتي را گل كنم. به هر حال پنالتي شرايط خاص خودش را دارد و بسيار پيش آمده است كه بهترين هاي دنيا هم پنالتي را از دست داده اند. در كل ترسي ندارم.

محيا سلطاني نژاديان: به نظر علی کریمی بهترين بازيكن حال حاضر ايران كيست؟

ع.ك: بازيكن خوب زياد داريم و دوست ندارم اسم فرد خاصي را ببرم. بازيكنان آماده و خوبي داريم كه اگر امكانات بيشتري در اختيارشان باشد، مطمنآ نتيجه بهتري خواهيم گرفت.

م.س: اینطور که نمی شود! بالاخره یک نفر را می توانید بگویید که...خب بهترين لژيونر چه كسي مي تواند باشد؟

ع.ك: همه لژيونر ها خوب هستند: مهدوي كيا، كعبي و هاشميان. همه بازيكناني كه در خارج از ايران بازي ميكنند، همواره براي تيم باشگاهيشان موثر بوده اند از نظر من همه خوب هستند.ايمان موتمني: اگر به فوتبال روي نمي آوردي، چه كاره مي شدي؟

ع.ك: تا به حال به اين موضوع فكر نكرده ام.

ای.م: خب سوال را اینگونه مطرح می کنیم که بعد از فوتبال چه مي كني؟

ع.ك: فوتبال هميشگي نیست و روزی همه اين دوران تمام مي شود. بايد همان زمان(بعد از اتمام دوران بازيگری فوتبال) با توجه به شرايط ديد چه مي شود كرد...

ای.م: مربي گري را انتخاب نمي كني؟

ع.ك: با اینکه به اين موضوع  تا به حال فكر هم  نكرده ام ولي حالا که بررسی می کنم می بینم  بدم هم نمي آيد...

ای.م: در مورد آينده "هاوش" و "هيرسا" فكر كرده اي؟ دوست داري آن ها هم به طرف فوتبال بيايند؟

ع.ك: اگر خودشان دوست داشته باشند، چرا که نه؟ 

ايمان موتمني: اگر بخواهند، كمكشان مي كني؟

ع.ك: به هر حال هر پدري فرزندانش را كمك مي كند تا یشرفت کنند و  من هم اگر كمكي از دستم بر بيايد، كه حتمآ. اما شايد هم به رشته اي ديگر علاقه مند باشند...

محيا سلطاني نژاديان: "هاوش" يعني فرستاده شده از سوي خدا؟ "هيرسا" چه معنايي دارد؟

ع.ك: بله، "هاوش" يعني بنده خدا يا فرستاده شده از سوی خدا، علاوه بر اين نام يكي از پادشاهان ايران باستان هم "جمشيد هاوش" بوده است. "هيرسا" هم يعني پارسا و پرهيزگار.ايمان موتمني: چه قدر فوتبال نگاه مي كني؟ ليگ هاي اروپايي يا ليگ ايران؟

ع.ك: اگر وقت كنم، هر كدام را كه بشود و پخش كنند، تماشا مي كنم.

محيا سلطاني نژاديان: رابطه علی کریمی با مطالعه چه طور است؟

ع.ك: بعضي كتاب هايي كه خوشم بيايد را مي خوانم، روزنامه هم اگر وقت شود، مي خوانم.

ايمان موتمني: در تيم ملي و الاهلي با كدام بازيكنان بيشتر مأنوس و رفيق هستي؟

ع.ك: در الاهلي كه با همه بچه ها رابطه خوبي دارم و در تيم ملي هم با همه دوستم. یعنی دوست دارم با همه رفیق باشم.

اي.م: در اين مدت عربی هم ياد گرفته اي؟

ع.ك: نه! چون هم زبان سختي است و هم اينكه علاقه ای ندارم، براي همين چندان پيگير نشده ام.

محيا سلطاني نژاديان: پس با همبازيانت چه طور صحبت مي كني؟

ع.ك: فارسي، عربي... هر طور كه بشود منظور را به طرف فهماند!

ايمان موتمني: فارسي را كه بيشتر بازيكنان امارات بلدند، محمد قاسم و چند تن ديگر از همبازي هايت هم ايراني الاصل هستند.

ع.ك:بله. 7 يا 8 نفر از آنها فارسي را بلدند.ايمان موتمني: هنوز کلی سوال مانده که از جادوگر ،پیکاسو ، آقای فوتبال آسیا و  ... بپرسیم! اما می دانیم که خسته ای و تا همینجا هم از استراحتت زده ای تا با ما باشی . پس بهتر است همین جا بگوییم ؛خيلي ممنون از اينكه پاسخگوی سوالات ما بودي!

ع.ك: من هم از شما ممنونم!محيا سلطاني نژاديان - ايمان موتمني ؛ خبرنگاران پارس فوتبال در دبي

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1384ساعت 3:11  توسط حسین  | 

AK8_asian04_9.jpg AK8_asian04_8.jpg Ali Karimi and Abolfazl Jalali
Ali Karimi arms crossed Ali Karimi WC Qualifier Second Stage Group 04 Ali Karimi Asian Player of the Year 2004 picture with kids
Ali Karimi Asian Player of the Year 2004 with kids 2 Ali Karimi and Homare Sawa (Japan) Asian Male and Female Players of the Year 2004 Ali Karimi Asian Player of the Year 2004
AK8_national_01.jpg AK8_national_02.jpg AK8_national_03.jpg
AK8_national_04.jpg AK8_national_05.jpg AK8_national_06.jpg
AK8_national_07.jpg AK8_national_08.jpg AK8_national_09.jpg
AK8_national_10.jpg AK8_national_11.jpg AK8_national_12.jpg
AK8_national_13.jpg AK8_national_14.jpg AK8_national_15.jpg
AK8_national_16.jpg AK8_national_17.jpg AK8_national_18.jpg
AK8_national_19.jpg AK8_national_20.jpg AK8_national_21.jpg
AK8_national_22.jpg AK8_national_23.jpg AK8_national_24.jpg
AK8_national_25.jpg AK8_national_26.jpg AK8_national_27.jpg
منبع : سایت رسمی علی کریمی  www.alikarimi8.com
 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1384ساعت 3:0  توسط حسین  | 
AK8_alahli_2.jpg AK8_alahli_1.jpg AK8_alahli_3.jpg
AK8_alahli_4.jpg AK8_alahli_5.jpg AK8_alahli_6.jpg
AK8_alahli_7.jpg AK8_alahli_8.jpg AK8_alahli_9.jpg

منبع:

www.alikarimi8.com

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1384ساعت 2:58  توسط حسین  | 
مشخصّات
Ali_Karimi_8.jpg
 • تاریخ تولد: هفدهم آبانماه 1357
 • مکان تولد: کرج
 • قد: یک متر و هفتاد و پنج سانتی متر
 • پست تخصصی: خط میانی - بازی ساز
 • فعالیت مورد علاقه: والیبال ساحلی
 • وضعیت خانوادگی: متاهل، دارای دو فرزند پسر به نام های هاوش و هریسا
 • باشگاه فعلی: بایرن مونیخ - آلمان
 
 

[ ۲۶ خردادماه ۱۳۸۳ ]
باشگاه ها

 • نوجوانان نفت تهران – ایران
 • نوجوانان سایپا تهران – ایران
 • جوانان سایپا تهران – ایران
 • فتح تهران – ایران
 • پرسپولیس تهران – ایران
 • الاهلی دوبی – الامارات (وب سایت رسمی)
 • بایرن مونیخ – آلمان (وب سایت رسمی)
 
 

[ ۲۶ خردادماه ۱۳۸۳ ]
افتخارات

 • نایب قهرمانی نوجوانان تهران با نوجوانان نفت
 • قهرمانی امیدهای تهران با امیدهای فتح
 • قهرمانی لیگ و جام حذفی ایران با پرسپولیس
 • قهرمانی جام حذفی امارات با الاهلی امارات
 • قهرمانی بازیهای آسیایی بانکوک با تیم ملی
 • قهرمانی غرب آسیا با تیم ملی
 • قهرمانی جام بین قاره ای آسیا – اقیانوسیه با تیم ملی
 
 

[ ۲۶ خردادماه ۱۳۸۳ ]
مربی ها

1
علی توپال
9
حسین شمس
17
جلال طالبی
2
پرویز ابراهیمی
10
ماشاءالله حسنی
18
براگا
3
قاسم علیجانی
11
حمید درخشان
19
حسین فرکی
4
حمید رادان
12
مت کوویچ
20
بلاژویچ
5
علی رعدی
13
علی پروین
21
ایوانکوویچ
6
عباس فاضری
14
ناصر ابراهیمی
22
استرچکف
7
سعیدی
15
ناصر محمدخانی
23
بیلاچی
8
حسین رحمانی
16
منصور پورحیدری
24

شفر

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1384ساعت 2:40  توسط حسین  | 
تصاویر برگزیده ورزشی سال 1384 به انتخاب
خبرگزاری فارس
       

رئيس جديد فدراسيون فوتبال از بهشت می آيد
منابع آگاه با اعلام خبر کناره گیری محمد دادکان از فدراسیون فوتبال پس از مسابقات جام جهانی می گویند، جایگزین وی از خیابان بهشت راهی ساختمان این فدراسیون در خیابان سئول خواهد شد.
بر اساس گزارشات دریافتی در محافل و رده های بالای ورزش کشور از امیررضا واعظ آشتیانی، عضو شورای شهر تهران به عنوان گزینه جدی ریاست فدراسیون فوتبال نام برده می شود که برخی منابع حتی از قطعی شدن حضور وی در این پست خبر می دهند.
مدیریت مبتنی بر تفکر سیستمی، ارتباط وثیق و عمیق با مسئولان لایه های مدیریتی کشور، توانمندی در زمینه مدیریت تاثیرگذار ورزش، ارتباط و تعامل مناسب با رسانه ها و عملکرد مورد تایید در فدراسیون دوچرخه سورای از جمله مواردی است که حضور وی را در این پست جدی ساخته است.

 

علي كريمي:
با تمام قوا در جام جهاني شركت مي كنيم
علي كريمي هافبك با اخلاق باشگاه بايرن مونيخ صبح روز پنجشنبه در محل فدراسيون فوتبال حضور يافت و با دادكان ملاقات كرد.
 در اين ديدار رئيس فدراسيون فوتبال از وضعيت مصدوميت كريمي جويا شد.
علي كريمي نيز در اين مورد گفت: بانداژ و گچ پايم را روز شنبه باز مي كنم و اميدوارم كه به ياري خداوند بتوانم تا اوايل ارديبهشت ماه در مسابقات تيم ملي و بايرن مونيخ شركت كنم.علي كريمي در پاسخ با اين سوال كه حريفان ايران در جام جهاني 2006 آلمان از او وحشت دارند، اظهار داشت: فوتبال يك ورزش تيمي است و اين تيم ايران است كه به اميد خدا بازي هاي خوبي را در جام جهاني انجام خواهد داد.
وي در پايان تاكيد كرد: در جام جهاني با تمام توان خود در خدمت تيم ملي كشورم خواهم بود.

پرسپوليسي ها پر افتخارترين در ليگ
 
ليگ حرفه اي به روزهاي پاياني خود نزديك مي شود ـ در اين واپسين روزهاي سال نگاهي به پر افتخارترين مردان و بهترين گلزنان تاريخ ليگ هاي سراسري و حرفه اي در ايران خواهيم داشت

* پر افتخارترين هاي ليگ:
1ـ پر افتخارترين تيم: پرسپوليس با 8 قهرماني و 6 نايب قهرماني
بعد از پرسپوليس پاس و استقلال هر كدام 5 قهرماني دارند
2ـ بهترين مربي: علي پروين با 3 قهرماني در سالهاي 77، 78 و 80 بعد از پروين آلن راجرز، رايكوف، حسن حبيبي، فيروز كريمي، پورحيدري و ذوالفقارنسب هر كدام 2 بار عنوان قهرماني دارند.
3ـ بهترين گلزن: ادموند بزيك با 82 گل ـ بعد از او ـ مدير روستا با 81 گل، عنايتي با 74 و رضا رجبي با 67 گل در رتبه هاي بعدي هستند.
4ـ پر افتخارترين بازيكن: بهروز رهبري فر با 6 عنوان قهرماني ( 5 قهرماني با پرسپوليس و يك قهرماني با پاس)
احمدرضا عابدزاده با 5 عنوان قهرماني (4 قهرماني با پرسپوليس و يك قهرماني با استقلال)
و مهدي هاشمي نسب با 5 عنوان قهرماني (3 قهرماني با پرسپوليس ـ يك قهرماني با استقلال و يك قهرماني با پاس) در مكان دوم قرار دارند.
 

جديدترين رنكينگ فيفا اعلام شد؛
ايران با سه پله صعود در رده نوزدهم فوتبال جهان
 
در جديدترين رده بندي برترين تيم‌هاي ملي فوتبال جهان تيم ملي كشورمان با سه پله صعود نسبت به ماه گذشته در رده‌ي نوزدهم جهان و دوم آسيا قرار گرفت.  فيفا جديدترين رده‌بندي برترين تيم‌هاي ملي جهان را در ماه مارس اعلام كرد
كه بر اين اساس تيم ملي فوتبال كشورمان با كسب 705 امتياز و سه پله صعود نسبت به ماه گذشته در رده ي نوزدهم جهان و دوم آسيا ايستاده است. ژاپن يكي از نمايندگان فوتبال آسيا در جام جهاني با 712 امتياز در رده‌ي هجدهم و نخست آسيا قرار دارد.
پس از ايران و ژاپن، تيم‌هاي كره‌ي جنوبي، عربستان، استراليا، بحرين، عراق، ازبكستان، چين و كويت در رده‌هاي سوم تا دهم برترين‌ تيم‌هاي آسيايي ايستاده‌اند.
مكزيك، نخستين حريف ايران در جام جهاني 2006 با يك پله سقوط نسبت به ماه گذشته ميلادي در رده‌ي هفتم قرار گرفته، پرتغال همچنان دهم است و آنگولا بدون تغيير در جايگاه شصتم برترين تيم‌هاي ملي قرار گرفته‌اند.

ده تيم برتر جهان در رده بندي جديد:
1 ـ برزيل، 835 امتياز
2 ـ چك، 789 امتياز
3 ـ هلند، 788 امتياز
4 ـ آرژانتين، 765 امتياز
5 ـ آمريكا، 764 امتياز
6 ـ اسپانيا، 763 امتياز
7 ـ مكزيك، 762 امتياز
8 ـ فرانسه، 760 امتياز
9ـ انگلستان، 756 امتياز
10 ـ پرتغال، 755 امتياز

مروري كامل بر تاريخچه جام حذفي
پرافتخارترين تيمها هنوز در جدول مسابقات هستند
مسابقات فوتبال جام حذفي كشور به مرحله اي رسيده كه 10 تيم در آن حضور دارند و جالب آنكه از اين 10 تيم ـ 5 تيم ـ شامل استقلال، پرسپوليس، ملوان بندر انزلي، سپاهان اصفهان و صبا باتري تهران سابقه كسب عنوان قهرماني را در اين مسابقات دارند.

قهرمان مسابقات فوتبال جام حذفي كشور را در ادوار گذشته :

سال 56 : ملوان انزلي (قهرمان) و تراكتورسازي تبريز (نايب قهرماني)

سال 57 : استقلال تهران (قهرمان) و هما تهران (نايب قهرماني)

سال 65 : ملوان انزلي (قهرمان) و خيبر خرم آباد (نايب قهرماني)

سال 66 : پرسپوليس تهران (قهرمان) و ملوان بندر انزلي (نايب قهرماني)

سال 68 ـ 67 : شاهين اهواز (قهرمان) و ملوان بندر انزلي (نايب قهرماني)

سال 69 : ملوان انزلي (قهرمان) و استقلال تهران (نايب قهرماني)

سال 71 ـ 70 : پرسپوليس تهران (قهرمان) و ملوان انزلي (نايب قهرماني)

سال 72 : سايپا تهران (قهرمان) و جنوب اهواز (نايب قهرماني)

سال 73 : بهمن كرج (قهرمان) و تراكتورسازي تبريز (نايب قهرماني)

سال 75 ـ 74 : استقلال تهران (قهرمان) و برق شيراز (نايب قهرماني)

سال 76 ـ 75 : برق شيراز (قهرمان) و بهمن كرج (نايب قهرماني)

سال 78 ـ 77 : پرسپوليس تهران (قهرمان) و استقلال تهران (نايب قهرماني)

سال 56 : ملوان انزلي (قهرمان) و تراكتورسازي تبريز (نايب قهرماني)

سال 79 ـ 78 : استقلال تهران (قهرمان) و بهمن كرج (نايب قهرماني)

سال 80 ـ 79 : فجر شهيد سپاسي شيراز (قهرمان) و ذوب آهن اصفهان (نايب قهرماني)

سال 81 ـ 80 : استقلال تهران (قهرمان) و فجر شهيد سپاسي شيراز (نايب قهرماني)

سال 82 ـ 81 : ذوب آهن اصفهان (قهرمان) و فجر شهيد سپاسي شيراز (نايب قهرماني)

سال 83 ـ 82 : سپاهان اصفهان (قهرمان) و استقلال تهران (نايب قهرماني)

سال 84 ـ 83 : صبا باتري تهران (قهرمان) و ابومسلم مشهد (نايب قهرماني)

تيمهاي پر افتخار جام حذفي

1ـ استقلال 4 قهرماني و 3 نايب قهرماني

2ـ ملوان 3 قهرماني و 3 نايب قهرماني

3ـ پرسپوليس 3 قهرماني

4ـ بهمن كرج 1 قهرماني و 2 نايب قهرماني

5ـ فجر شهيد سپاسي 1 قهرماني و 2 نايب قهرماني

6ـ ذوب آهن اصفهان 1 قهرماني و يك نايب قهرماني

7ـ برق شيراز 1 قهرماني و 1 نايب قهرماني

8ـ شاهين اهواز 1 قهرماني

9ـ سايپا 1 قهرماني

10ـ سپاهان 1 قهرماني

11ـ صبا باتري 1 قهرماني
 

سايت jadran sport اعلام كرد؛
هفتم خردادماه كروواسي باايران ديدار مي كند
 
با كناره گيري روماني، فدراسيون فوتبال كرواسي ايران را براي بازي دوستانه برگزيد.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ سايت معتبر jadran sport در حوزه بالكان روز چهارشنبه خبر از ديدار دوستانه تيم هاي ملي كرواسي و ايران در تاريخ 28 مي (7 خرداد 85) داد.
به نوشته اين سايت پس از امتناع روماني براي بازي با كرواسي فدراسيون فوتبال اين كشور، ايران را جايگزين روماني كرد.
اين سايت همچنين نوشت: نكته جالب آن است كه تيم ملي كرواسي پيش از جام جهاني 1998 فرانسه هم مقابل ايران بازي كرد و تحت هدايت ميروسلاو بلاژوويچ به مقام سوم جام جهاني فرانسه رسيد.
 

ميلان 3 -2 بارسلونا
خداحافظي باشكوه آلبرتيني
باز هم باشگاههاي اروپايي به بهترين نحو ممکن از ستاره هاي سال هاي نه چندان دور تمجيد کردند و اين بار هافبک موفق ميلان و تيم ملي ايتاليا در دهه نود در ميان استقبالي باشکوه کفش هايش را آويزان کرد.

دميتريو آلبرتيني ستاره سال هاي نه چندان دور فوتبال ايتاليا و باشگاه آ.ث ميلان در شبي باشكوه و به يادماندني از دنياي فوتبال حرفه اي براي هميشه خداحافظي كرد.
به گزارش گروه فوتبال جهان؛ بيش از 35000 تماشاگر موفق به خريد بليت هاي گران قيمت اين ديدار شدند.
بزرگاني چون فرانك رايكارد، رودگوليت، فان باستن به همراه رونالدينيو و شوچنكو در تركيب تيم آ.ث ميلان وبارسلونا ديداري جذاب و خاطره انگيزي را رقم زدند تا دلخوري چندسال گذشته از طرف دميتريو آلبرتيني برطرف شود و از بين برود.
آلبرتيني 34 ساله پس از پيروزي 3 بر 2 ميلان برابر بارسلونا در ديداري تشريفاتي و دوستانه، گفت: من خيلي خوش شانس بودم كه به لطف هم تيمي هاي خوب خود انواع و اقسام افتخارات را كسب كرده ام. فقط چنين شب باشكوهي در زندگي من كم بود كه آن هم امشب رقم خورد.
از همه مردم، هواداران و بازيكناني كه هميشه به عنوان استاد و سپس دوست صميمي در قلب من جاي دارند، صميمانه متشكرم. آنها در كوران كاري به اينجا آمدند و به خاطر من دويدند و زحمت كشيدند. من از همه آنها متشكرم.
آلبرتيني 79 بار در تيم ملي ايتاليا درخشيد و 5 بار بر قله قهرماني سري A ايتاليا ايستاد. سيلويو برلوسكوني در جايگاه VIP به احترام آلبرتيني و به رسم قديمي ايتاليايي ها به مدت 15 قيقه ايستاد و براي او دست تكان داد.
آلبرتيني با هردو پيراهن بارسلونا و آ.ث ميلان به ميدان رفت و پس از آن با ميكروفون كه در اختيارش گذاشته بودند فرياد زد: "من تصور مي كردم كه فراموش شده ام. اما با اين كار به من ثابت گرديد كه آلبرتيني همچنان هست و هرگز از ياد هواداران ميلاني پاك نخواهد شد."
در پايان اين مراسم، از تنديس زيباي آلبرتيني در ورودي موزه بزرگ سن سيرو پرده برداري شد.

هفته بيست ششم ليگ برتر؛
پيروزي پرسپوليس، توقف استقلال، شكست سايپا
 
عصر دیروز و با برگزار شش مسابقه هفته بيست ششم ليگ برتر آغاز شد.
 در اولين مسابقه امروز و از ساعت 30/14 دو تيم ملوان و پرسپوليس در ورزشگاه تختي انزلي برابر هم صف آرايي كردند كه در اين مسابقه تيم پرسپوليس با نيجه سه بر يك ميزبان خود را مغلوب كرد.
شيث رضايي، علي انصاريان و علي عليزاده گلزنان پرسپوليس در اين ديدار بودند و تك گل ملوان توسط محمد غلامين از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند.
در مشهد نيز تيم سايپا در يك ديدار پر برخورد مقابل ميزبان خود ابومسلم شكست خورد.
استقلال تهران نيز در ورزشگاه آزادي مقابل شموشك يكي از تيم هاي قعر نشين جدول رده بندي به تساوي يك بر يك رضايت داد.
نتايج بازي هاي عصر امروز به شرح زير است:
* ملوان بندر انزلي 1 پرسپوليس تهران 3
* استقلال تهران 1 شموشك نوشهر 1
* ابومسلم مشهد 1 سايپا تهران 0
* صبا باتري 1 قندي يزد 0
* برق شيراز 0 فولاد خوزستان 1
* استقلال اهواز 2 فجر سپاسي شيراز 1
در پايان بازي هاي امروز تيم استقلال با 49 امتياز صدر نشين است. پاس با يك بازي كمتر و 48 امتياز در مكان دوم قرار دارد و سايپا نيز با 45 امتياز جايگاه سوم را به خود اختصاص داده است.
لازم بذكر است عصر فردا و با برگزاري دو ديدار ذوب آهن – پاس و راه آهن – سپاهان هفته بيست و ششم ليگ برتر به پايان مي رسد.

ايپنا گزارش مي دهد
2 معاون و 9 رئيس فدراسيون سازمان ورزش كشور تغيير مي كنند
كيومرث هاشمي جايگزين قدمي مي شود
11 تن از معاونين، مديران كل و روساي فدراسيون هاي سازمان ورزش كشور در فروردين ماه 85 تغيير خواهند كرد.
به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ در پي تغييرات وعده داده شده توسط مهندس علي آبادي در لايه هاي مختلف سازمان تربيت بدني هم اكنون يازده تغيير در سطوح مختلف اين سازمان قطعي شده و حكم افراد جديد براي تصدي پست ها پنجم فروردين اعلام خواهد شد.
خبرنگار ايپنا در همين راستا كسب اطلاع كرد: در سطح معاونين تغيير قدمي رئيس مركز توسعه ورزش قهرماني و تقي زاده معاون اشتغال سازمان، قطعي شده و از كيومرث هاشمي مدير كل دفتر ازريابي و رسيدگي به شكايات بعنوان جانشين احتمالي قدمي نام برده مي شود.
همچنين در راستاي تغييرات در سطح روساي فدراسيون ها، طالقاني رئيس فدراسيون كشتي، سجادي رئيس فدراسيون ورزش هاي باستاني، سمندر رئيس فدراسيون كاراته، ولي زاده رئيس فدراسيون ووشو، جلالي رئيس فدراسيون دووميداني، ابوالقاسمي، رئيس فدراسيون ورزش هاي جسماني و دادگر رئيس فدراسيون كونگ فو از سمت هاي خود بركنار و افراد جديد در فروردين ماه جايگزين آنان خواهند شد.
از ديگر سو با كناره گيري محمد دادكان از رياست فدراسيون فوتبال بعد از جام جهاني به احتمال فراوان اميررضا واعظ آشتياني جايگزين وي شده و رياست اين فدراسيون را به دست خواهد گرفت.
شايان ذكر است، در پي استعفاي رباطي رئيس فدراسيون ورزش هاي رزمي نيز رئيس جديد اين فدراسيون در فروردين ماه حكم خود را از علي آبادي دريافت خواهد كرد.

هفته بيست ششم ليگ برتر؛
استقلال 1 - شموشک 1
 

هفته بيست و ششم رقابتهاي ليگ برتر فوتبال/
صبا باتري 1 - قندي يزد 0
 
       

در زمان برگزاري مسابقه با ابومسلم؛
بازيكن سايپا مورد ضرب و شتم قرار گرفت
 
ديدار دو تيم ابومسلم مشهد و سايپا تهران روز گذشته در چارچوب هفته بيست و ششم رقابت هاي ليگ برتر در استاديوم ثامن برگزار شد.
؛اين بازي با نتيجه يك بر صفر به سود تيم ميزبان به پايان رسيد اما اين ديدار حاشيه هاي زيادي داشت.
زماني كه محسن ارزاني بازيكن سايپا از زمين مسابقه اخراج شد از سوي برخي از تماشاگران مشهدي كه در جايگاه بودند مورد فحاشي قرار گرفت و او هم به سمت تماشاگران عكس العمل نشان داد.
در پي اين حركت ارزاني، مجتبي علوي سخنگوي باشگاه ابومسلم به طرف او حمله كرد و با ضربه مشت به صورت او كوبيد.
به دنبال اين حركت علوي، نيمكت نشينان سايپا نيز به سمت او حمله كردند كه باعث درگيري نيمكت نشينان دو تيم كه اين قائله نيز با دخالت نيروي انتظامي خاتمه پيدا كرد تا در پايان بازي اين داستان با درگيري لفظي اكبر ميثاقيان و ذوالفقارنسب در هنگام مصاحبه تلوزيوني ادامه داشته باشد.
شايان ذكر است در اين بازي سه بازيكن از سايپا و يك بازيكن از ابومسلم اخراج شدند.
 

لیگ برتر فوتبال 84
امتیاز تفاضل گل خورده زده مساوی باخت برد تعداد بازی تیم
ردیف
49 20 14 34 10 3 13 26 استقلال تهران 1
48 19 20 39 9 4 13 26 پاس 2
45 18 17 35 12 3 11 26 سایپا 3
42 4 23 27 9 5 11 25 صبا باتری 4
41 12 24 36 8 7 11 26 ذوب آهن 5
37 -4 31 27 7 8 10 25 فولاد خوزستان 6
36 1 19 20 9 8 9 26 ابومسلم 7
35 2 31 33 8 8 9 25 پرسپولیس 8
35 1 26 27 5 11 10 26 سپاهان 9
33 -2 24 22 12 7 7 26 فجر سپاسی 10
30 -2 37 35 6 12 8 26 استقلال اهواز 11
29 -12 36 24 5 13 8 26 ملوان 12
27 -8 26 18 9 11 6 26 برق شیراز 13
27 -15 38 23 6 13 7 26 راه آهن 14
20 -18 35 17 8 13 4 25 شموشک نوشهر 15
19 -16 34 18 7 15 4 26 شهید قندی یزد 16


روز دوم از هفته بيست و ششم ليگ برتر؛
برتري ذوب آهن و راه آهن
 
هفته بيست و ششم رقابتهاي ليگ برتر امروز با انجام دو بازي به پايان رسيد.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ نتايج نهايي اين ديدارها كه در شهرهاي اصفهان و تهران برگزار شد به شرح زير است:
* ذوب آهن اصفهان 3 پاس تهران 0
گل ها: فرشاد بهادراني ، مجيد باجلان و مهدي رجب زاده
* راه آهن تهران 1 سپاهان اصفهان 1
گل ها: هادي اصغري و احمد تقوي براي راه آهن ، عباس آقايي براي سپاهان

Mondiali
Ghana, no a gara con Iran
Il Ghana ha cancellato l'amichevole del 29 marzo in programma a Teheran contro l'Iran. Nel dare l'annuncio la federcalcio del paese africano ha precisato che la decisione non e' stata presa per motivi politici ma per mancanza di giocatori
Ipna: Il Ghana ha cancellato l'amichevole del 29 marzo in programma a Teheran contro l'Iran. Nel dare l'annuncio la federcalcio del paese africano ha precisato che la decisione non e' stata presa per motivi politici ma per mancanza di giocatori. La data in questione non e' fra quelle che la Fifa ha riservato alle nazionali e molti club europei avevano gia' fatto sapere che non avrebbero messo a disposizione i calciatori.

 

نادال هم به نيمه نهايي رسيد
ماركوس باگداتيس تنيس باز قبرسي و دارنده عنوان نايب قهرماني رقابت هاي گرنداسلم استراليا در ملبورن برابر رافائل نادال جوان تن به شكست 2 بر صفر داد و از دور رقابت هاي آزاد پاسفيك لايف حذف شد.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، نادال در ست نخست به زحمت و با نتيجه 7 بر 5 از سد رقيب قدرتمندش گذشت. اما در ست دوم اين تنيسور اسپانيايي با به رخ كشاندن قدرت فراوانش به ستاره قبرسي وي را 6 بر صفر درهم كوبيد و راهي ديدار نيمه پاياني مسابقات شد.
IRAN-IRAN

Shensa win Asian futsal title
Hosts Shensa FC outclassed Ardus FC of Uzbekistan 5-1 to win the Trial Asian Club Futsal Championship here on Sunday. Cat Telecom (Thailand) downed Sharks FC (Japan) 4-1 to finish in third place.
According to AFC website, Richelmi de Azeredo opened the scoring for the hosts in the seventh minute and he scored his second in the 22nd minute. Keshavrz found the net three minutes later for the hosts while Mahmoud Lotfi made it 4-0 a minute later. Syed Amir Keshvar sealed the fate of the Uzbeks with Shensa’s fifth goal in the 26th minute. Faruh Fahrutdinov reduced the deficit for Ardus in the 34th minute.
Prageet Innovi (11th and 39th minutes) and Panuwat Panta (12th and 16th minutes) fired a brace each to give Cat Telecom third place in the championship. Sharks FC’s solitary goal was scored by Hirose Takao in the 11th minute
.
IRAN-IRAN
هفته بيست وششم رقابتهاي ليگ برتر فوتبال/
راه آهن - سپاهان
 
IRAN-IRAN
بنابر قرعه كشي انجام شده ميزبان و ميهمان مسابقات مرحله يك چهارم جام حذفي كشور (جام اتحاديه) در چهار مسابقه تعيين گرديده است
 
جمعه 12/12/84 00/15 صبا باتري ـ صنايع اراك ورزشگاه صبا شهر
سه شنبه 16/12/84 00/15 نوژن مازندران ـ ذوب آهن ورزشگاه شهيد متقي ساري
سه شنبه 16/12/84 00/15 ملوان انزلي ـ پيكان تهران ورزشگاه تختي انزلي

همچنين در مسابقه دو تيم استقلال تهران با شاهين بوشهر، تيم استقلال ميزبان خواهد بود كه زمان اين بازي متعاقباً اعلام خواهد شد
IRAN-IRAN

برنامه مسابقات ليگ برتر
هفته بيست و هفتم يكشنبه 6/1/85 17:00 فولاد خوزستان - صباباتري تختي آبادان
جمعه 11/1/85 17:00 پاس - فولاد مباركه دستگردي تهران
جمعه 11/1/85 17:00 فجر سپاسي - راه آهن حافظيه شيراز
جمعه 11/1/85 17:00 ذوب آهن - برق شيراز ذوب آهن فولاد شهر
جمعه 11/1/85 17:00 سايپا تهران - استقلال اهواز انقلاب كرج
جمعه 11/1/85 17:00 شموشك - ملوان شهداي نوشهر ساري
جمعه 11/1/85 16:45 شهيد قندي - استقلال تهران نصيري يزد
جمعه 11/1/85 18:45 پيروزي - صباباتري
معوقه هفته بيست و چهارم آزادي تهران
سه شنبه 15/1/85 17:00 پيروزي - ابومسلم آزادي تهران
 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1384ساعت 2:34  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند 1384ساعت 1:1  توسط حسین  | 

 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 15:22  توسط حسین  | 
کاپيتان‌ پرتغال‌ در گفتگو با سايت‌ فيفا فيگو: بايد مقابل‌ ايران‌ احتياط‌ کرد
لوئيس‌ فيگو يک‌ نام‌ آشنا در فوتبال‌ جهان‌ است، او اين‌ روزها در باشگاه‌ اينترميلان‌ بازى‌ مى‌کند. سايت‌ رسمى‌ فدراسيون‌ جهانى‌ فوتبال‌ (فيفا) روز گذشته‌ مصاحبه‌ مفصلى‌ را با کاپيتان‌ تيم‌ملى‌ پرتغال‌ انجام‌ داده‌ که‌ قسمتى‌ از آن‌ که‌ به‌ تيم‌ملى‌ ايران‌ مرتبط‌ است‌ را با هم‌ مرور مى‌کنيم.
قلعه‌نوعى‌ خطاب‌ به‌ استقلالى‌ها: شموشک‌ را دست‌کم‌ نگيريد
طى‌ روزهاى‌ اخير و پس‌ از تساوى‌ استقلال‌ مقابل‌ پرسپوليس‌ و از دست‌ دادن‌ صدر جدول، بازيکنان‌ اين‌ تيم‌ با غرور خاصى‌ صحبت‌ از پيروزى‌ پر گل‌ مقابل‌ شموشک‌ نوشهر و بازگشت‌ به‌ جايگاه‌ قبلى‌ خود کرده‌ و مدعى‌ شده‌اند صدرنشينى‌ پاس‌ زياد طولانى‌ نخواهد بود.
پس‌ از گفتگوى‌ تلفنى‌ با برانکو رضايى‌ با مسئولان‌ فدراسيون‌ ملاقات‌ مى‌کند
رحمان‌ رضايى‌ ديروز در تماس‌ تلفنى‌ با برانکو ايوانکوويچ‌ سرمربى‌ تيم‌ملى‌ به‌ گفتگو پيرامون‌ وضعيت‌ آينده‌اش‌ در تيم‌ملى‌ کشورمان‌ پرداخت. رحمان‌ به‌ حضور در جمع‌ ملى‌پوشان‌ تأکيد دارد اما مى‌خواهد يکسرى‌ مسايل‌ برايش‌ شفاف‌سازى‌ شود!
اولتيماتوم‌ 24 ساعته‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ پرسپوليسى‌ها مقصر بودند!
«بازيکنان‌ پرسپوليس‌ نبايد پس‌ از ديدار با استقلال‌ به‌ محل‌ استقرار اين‌ تيم‌ مى‌رفتند که‌ باعث‌ بروز اتفاقات‌ ناخوشايند شوند. اگر بزرگترهاى‌ پرسپوليس‌ بنا به‌ دلايلى‌ بايد به‌ هتل‌ المپيک‌ و محل‌ استقرار استقلالى‌ها مراجعه‌ مى‌کردند، لزومى‌ به‌ رفتن‌ مامانى‌ به‌ همراه‌ بزرگترهاى‌ تيم‌ نبود.»
خطيبي: پاسى‌ها به‌ من‌ هم‌ "تيکه" انداختند! مگر قرار بود به‌ پاس‌ ببازيم؟
قرار نبود رسول‌ خطيبى‌ باتوجه‌ به‌ مصدوميتش‌ در ديدار جام‌ حذفى‌ سپاهان‌ به‌ ميدان‌ برود اما شرايط‌ بازى‌ با پاس‌ به‌ گونه‌اى‌ شد که‌ پزشکان‌ تيم‌ رسول‌ را به‌ ميدان‌ تيم‌ سابقش‌ فرستادند.
وزارت‌ ارشاد رسماً‌ اعلام‌ کرد خبرورزشي؛ رکورددار توليد خبر در پاييز 1384
نتايج‌ تحليلى‌ محتواى‌ روزنامه‌هاى‌ ورزشى‌ در سه‌ ماهه‌ سوم‌ سال‌ 84 که‌ توسط‌ دفتر مطالعات‌ و توسعه‌ رسانه‌ها وابسته‌ به‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامى‌ انجام‌ شد، نشان‌ مى‌دهد که‌ خبرورزشى‌ با 3036 خبر در 3 ماه‌ صاحب‌ بيشترين‌ تعداد خبر بوده‌ است. درست‌ مثل‌ هميشه!
خداداد: بله، آه‌ من‌ پاس‌ را گرفت!
وقتى‌ سپاهان‌ در رقابتهاى‌ جام‌حذفى‌ پاس‌ را حذف‌ کرد ناخودآگاه‌ ياد حرفهاى‌ خداداد عزيزى‌ پس‌ از ديدار راه‌آهن- پاس‌ افتاديم‌ که‌ گفته‌ بود به‌ خاطر اينکه‌ پاسى‌ها دلم‌ را شکستند ديگر دوست‌ ندارم‌ اين‌ تيم‌ قهرمان‌ شود! پاس‌ ديروز عملاً‌ از دور رقابت‌هاى‌ جام‌حذفى‌ حذف‌ شد و تنها اميد قهرمانى‌ سبزپوشان‌ به‌ رقابتهاى‌ ليگ‌ برتر برمى‌گردد.
حذف‌ پاس‌ از جام‌حذفي... به‌ نفع‌ استقلال‌ است‌ يا به‌ ضرر استقلال؟!
پاس‌ از جام‌حذفى‌ کنار رفت‌ تا تمام‌ شانس‌ خود را در ليگ‌ حرفه‌اى‌ جست‌وجو کند. حالا پاسى‌ها فقط‌ از طريق‌ همين‌ ليگ‌ مى‌توانند جواز حضور دوباره‌ در آسيا را به‌دست‌ آورند و مسلماً‌ تمام‌ توانشان‌ را معطوف‌ به‌ ليگ‌ خواهند کرد.
تکليف‌ تيم‌ملى‌ پنجشنبه‌ مشخص‌ مى‌شود برانکو: گلزنى‌هاى‌ دايى‌ را بزرگ‌ نکنيد!
مصدوميت‌ على‌ کريمي، گلزنى‌هاى‌ على‌ دايى‌ و حضور سرمربى‌ تيم‌ملى‌ ايران‌ در جلسه‌ هم‌انديشى‌ مربيان‌ حاضر در جام‌جهانى‌ ما را بر آن‌ داشت‌ تا با برانکو ايوانکوويچ‌ به‌ گفتگو بنشينيم. ماحصل‌ صبحت‌هاى‌ ما با مرد کروات‌ را در زير مى‌خوانيد:...
اتفاقى‌ جالب‌ و نادر در فوتبال‌ ايران‌ با فسخ‌ قرارداد، مهاجم‌ گرجستانى‌ استقلال‌ ديپورت‌ مى‌شود
هنوز يک‌ ماه‌ از ثبت‌ قرارداد لادو آخالايا در هيأت‌فوتبال‌ و فدراسيون‌ نگذشته‌ که‌ صحبت‌ از فسخ‌ قرارداد مهاجم‌ گرجستانى‌ استقلال‌ و ديپورت‌ شدن‌ او به‌ کشورش‌ به‌ گوش‌ مى‌رسد.
عنايتي: سه‌ اخطاره‌ نيستم‌
هر چند اخبارى‌ مبنى‌ بر سه‌ اخطاره‌ بودن‌ و محروميت‌ رضا عنايتى‌ از بازى‌ مقابل‌ شموشک‌ به‌ گوش‌ مى‌رسد اما او ديروز به‌ خبرورزشى‌ گفت‌ که‌ دو اخطاره‌ است‌ و مى‌تواند اين‌ هفته‌ مقابل‌ شموشک‌ بازى‌ کند.
حالا دايى‌ پشت‌سر هم‌ گلزنى‌ مى‌کند دايي؛ شش‌ گل‌ در 5 بازى‌ متوالي!
على‌ دايى‌ مهاجم‌ تيم‌ملى‌ کشورمان‌ طى‌ 20 روز در رقابت‌هاى‌ باشگاهى‌ و ملى‌ شش‌ گل‌ به‌طور متوالى‌ به‌ ثمر رسانده‌ است‌ تا آمادگى‌ خود را در اين‌ سن‌ و سال‌ به‌ همگان‌ نشان‌ دهد.
قدمي: کاراته‌ بايد در صدر فدراسيون‌هاى‌ مدال‌آور باشد
مهدى‌ قدمى‌ رئيس‌ مرکز ورزش‌ قهرمانى‌ در مجمع‌ عمومى‌ فدراسيون‌ کاراته‌ که‌ در سالن‌ اجتماعات‌ دفتر امور مشترک‌ فدراسيون‌ها برگزار شد، گفت: کاراته‌ بايد در بازيهاى‌ آسيايى‌ قطر همچنان‌ در صدر فدراسيون‌هاى‌ مدال‌آور باشد.
يزدانى‌خرم: بازيکنان‌ مصدوم‌ در تيم‌ملى‌ جايى‌ ندارند
محمدرضا يزدانى‌خرم، رئيس‌ فدراسيون‌ واليبال‌ براى‌ آخرين‌ بار به‌ ملى‌پوشان‌ مصدوم‌ هشدار داد تا هرچه‌ سريعتر به‌ فکر درمان‌ خود و رفع‌ کامل‌ مصدوميتهايشان‌ باشند.
جلالي: من‌ و استعفا؟ صحت‌ ندارد
مجمع‌ عمومى‌ و سالانه‌ فدراسيون‌ دووميدانى‌ برگزار شد و طى‌ آن‌ برنامه‌هاى‌ اين‌ فدراسيون‌ در سال‌ 85 مورد تصويب‌ اعضا قرار گرفت. اين‌ مجمع‌ در بخش‌ نخست‌ خود پيرامون‌ آيين‌نامه‌ ليگ‌ در سال‌ آتى‌ و آيين‌نامه‌ کميته‌ انضباطى‌ فدراسيون‌ بحث‌ و تبادل‌ نظر شد.
پايان‌ مسابقات‌ جايزه‌ بزرگ‌ ازبکستان‌ سايتى‌اف‌ کشتى‌ نگرفت، گاتسالوف‌ قهرمان‌ شد
مسابقات‌ کشتى‌ آزاد جايزه‌ بزرگ‌ ازبکستان‌ در شهر تاشکند به‌ پايان‌ رسيد. در روز دوم‌ اين‌ رقابت‌ها، دو مدال‌ طلا به‌ روسيه‌ رسيد و سهم‌ گرجستانى‌ها هم‌ يک‌ عنوان‌ قهرمانى‌ بود. حاجى‌ مراد گاتسالوف‌ قهرمان‌ وزن‌ 96 کيلو جهان‌ و المپيک‌ که‌ در ليگ‌ ايران‌ کشتى‌ گرفت، در اولين‌ تورنمنت‌ خود پس‌ از رقابت‌هاى‌ بوداپست، صاحب‌ مدال‌ طلا شد. در اين‌ وزن‌ گئورگى‌ گوتشليدزه‌ قهرمان‌ سال‌ 2001 جهان‌ سوم‌ شد. د
فابين‌ ارنست: حداقل‌ نايب‌قهرمان‌ مى‌شويم‌
آقاى‌ ارنست، به‌ عنوان‌ يکى‌ از بازيکنان‌ ملى‌پوش‌ آلمانى‌ شالکه، حالا چقدر شانس‌ صدرنشينى‌ مى‌دهيد؟
با توجه‌ به‌ اوجگيرى‌ ما و افت‌ بايرن، شانس‌ خوبى‌ براى‌ اين‌ منظور وجود دارد ولى‌ خب، هنوز فاصله‌ ما با بايرنى‌ها زياد است.
 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:25  توسط حسین  | 

تاریخ: 22/12/84

متولدين فروردين
به خاطر تلاشهايي که کردي سزاوار يک پاداش خوب هستي اين پاداش چه مادي باشد و چه معنوي اميد را به همراه خواهد داشت و ميتواند روحيه تو را بازسازي کند
 
متولدین ارديبهشت
حتي وفتي دچار شکست شدي بايد سعي کني ابروي خود را حفظ کني شکست مقدمه ي پيروزي است و تو با اعتماد به نفس ميتواني موفقيتهاي تازه اي را به دست اوری. تو از اسب افتادی از اصل که نيافتادي
 
متولدین خرداد
بايد کسي را پيدا کني که کليد حل اين مشکل در دستهاي اوست گاه در شرايطي مشکل فقط به دست يک نفر حل ميشود گفتگو کردن بهترين راه براي رسيدن به چشم اندازي روشن است 
 
متولدين تیر
فردي که فکر نميکردي به اين موضوع توجه داشته باشد تو را حمايت خواهد کرد اين اتفاق برای تو اميد بخش خواهد بود و يک بار ديگر اثبات خواهد کرد که بر خلاف تصورت تو تنها نيستي
 
متولدین مرداد
وقتي حقي را به صاحبش بر ميگرداني احساس  رضايت و خوشنودي خواهي کرد اين رضايت بخاطر ان است که بشر ذاتا عدالتخواه است و حقيقت را دوست دارد حتي اگر به ضررش باشد
 
متولدین شهریور
بايد يک سري امتيازياتي به همسر بدهي تا در زندگي خانوادگي موفق باشي . فراموش نکن که دادن اين امتيآزات نشانه ي ضعف تو نيست . فداکاري در عشق اوج موفقيت است
 
متولدین مهر
اوضاع به نحو نا مناسبي آشفته و در هم ورهم خواهد شد اين تحول علل پيچيده اي دارد تو سعي کن در هر شرايطي برنامه هاي خود را پيش ببري و سلامتي هود و خانواده ات را در نظر بگيري
 
متولدین آبان
بايد از اين لجبازي و مغز خشکي دست برداري و دوباره جاده ي عقل را در پيش گيري زيرا اين لجاجت فقط  تو را دچار دردسر خواهد کرد 
 
متولدین آذر
هديه اي خواهد رسيد که تو را فرحبخش خواهد کرد پاداش کسي که عشق و صبر را در هم مي آميزد . مراقب سلامت و تندرستي خود باشد
 
متولدین دی
هر کسي بايد احترام و شخصيت خود را نگاه دارد تا ديگران آن را خدشه دار نکنند وقتي تو خود اشتباه ميکني بهانه را دست ديگران ميدهي
 
متولدین بهمن
در برابر شخصي که امکانات زيادي را به تو بخشيده بايد به وظايف خود عمل کني اين مساله علاوه بر جوانمردي ظرفيت تو را براي کارهاي بزرگتر نشان ميدهد
 
متولدین اسفند
وظايف خود را انجام بده و منتظر نتيجه گيري سريع و فوري نباش زيرا پيروزي در اين راه زمان ميبرد و تو بايد بردباري  لازم را داشته باشي 
 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:22  توسط حسین  | 
كيا سومين فوروارد برتر بوندس ليگا
067326.jpg

على كريمى:
مى خواهند خرابم كنند!
067329.jpg

تازه ترين اخبار
جام جهانى ۲۰۰۶
067311.jpg

لاله كشاورز فاتح قله اورست
اى كاش يك نفر ديگر انتخاب مى شد
067332.jpg

كريم باقرى:
برانكو دعوتم كند بازى مى كنم

قلعه نويى:
بنويسيد استقلال قهرمان مى شود
067299.jpg

فريادرس كشتى كيست؟

على اشكانى:
همه به فكررضازاده هستند
067302.jpg

مذاكره الشباب با پرسپوليس و فولاد
067317.jpg

شاهين اخلاق پسند:
حرفه اى تمرين مى كنم، فقط براى تيم ملى
067323.jpg

تمرين ديروز عصر پرسپوليس متفاوت بود
هان عرق سرخ پوشان را درآورد

تاكتيك ايران قابل پيش بينى است!

بايد ايران را تا قبل از جام جهانى موشكافى كنيم
فيگو:هيچ چيز در مورد ايران نمى دانم
067305.jpg

امروز خاطيان را احضار مى كنيم
عليپور: پرسپوليسى ها نبايد به هتل المپيك مى رفتند!

كيكر به ايرانى ها نمره داد
مهدى خوب هاشميان ضعيف

كاويانپور جريمه و محروم شد
067308.jpg

مسى ستاره جام جهانى خواهد شد

قيصر: ايران تيمى بسيار حرفه اى دارد
 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:20  توسط حسین  | 
قرمزها بمب‌ اتمى‌ مى‌ترکانند زندن‌ از ليورپول‌ به‌ پرسپوليس‌ مى‌آيد!
راستش‌ باورش‌ براى‌ خود ما هم‌ سخت‌ بود، شما هم‌ اگر دوست‌ داشتيد باور کنيد، دوست‌ نداشتيد هم‌ نه! اگر اين‌ خبر را آنقدر جدى‌ تلقى‌ کرديم‌ که‌ نوشتيم‌ به‌ اين‌ دليل‌ است‌ که‌ منبع‌ خبرى‌ ما بسيار معتبر است. خبر چيست؟ بودوين‌ زندن‌ ستاره‌ هلندى‌ در راه‌ باشگاه‌ پرسپوليس‌ است.


ادامه مطلب
 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:17  توسط حسین  | 

 

 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:16  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
برنامه ها
هفته بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال 
18 اسفند نتيجه نهايی پنجشنبه
پاس 3 - 1 راه آهن
ابومسلم 1 - 0 فجرسپاسی
برق 1 - 1 قندی
استقلال اهواز 2 - 2 سپاهان
19 اسفند نتيجه نهايی جمعه
استقلال 0 - 0 پرسپوليس
21 اسفند نتيجه نهايی يکشنبه
صباباتری 2 - 1 شموشک
ذوب آهن 0 - 0 فولاد
ملوان 0 - 1 سايپا

هفته بيست و ششم ليگ برتر فوتبال 
26 اسفند 14:30 جمعه
پرسپوليس - - - ملوان
26 اسفند 15:30 جمعه
قندی - - - صباباتری
فولاد - - - برق
سايپا - - - ابومسلم
فجرسپاسی - - - استقلال اهواز
26 اسفند 16:30 جمعه
شموشک - - - استقلال
27 اسفند 15:30 شنبه
سپاهان - - - راه آهن
پاس - - - ذوب آهن

 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:13  توسط حسین  | 
قلعه نويى:
بنويسيد استقلال قهرمان مى شود

فشار روحى و روانى زيادى متوجه سرمربى استقلال است. پس از هر بازى جمع و جور كردن بازيكنان و آماده كردن آنها براى يك روز جديد كار دشوارى است، قلعه نويى اين روزها بيشتر به جاى كارهاى تاكتيكى به بحث هاى روانى تيم توجه مى كند. اين در حالى است كه خود او زير بيشترين فشارها قرار گرفته، تيم او با پاس روى يك خط موازى حركت مى كنند اما حاشيه هاى پاس كجا، حاشيه هاى استقلال كجا، اما هواداران استقلال كجا، هواداران پاس كجا. او ديروز در پاسخ به سؤال هاى ما چنين گفت.
چند روز از دربى گذشته و احساس مى شود كه تيم شما دچار مشكل روحى و روانى شده است.
067299.jpg
< نه چيز مهمى نبوده، بچه ها در دربى خيلى خوب بازى كردند. اگر آنها را نسبت به خودشان مقايسه كنيم ضعيف كار كرده اند اما اگر نسبت به پرسپوليسى ها مقايسه كنيم خيلى سرتر ظاهر شده اند. ما ۸ موقعيت گل، ۷ كرنر و ۲ خطاى پنالتى داشته ايم اما آمار آنها از ما پايين تر است.
پرسپوليس در هفته هاى گذشته دچار بحران بود، نبود زمين تمرين، درگيرى ها و...
< قبول دارم،  اما به نظر من تيم على پروين از اين تيم قوى تر بود، در دربى ۶۰ سه تا توپ خطرناك آمد روى دروازه ما اما دربى هاى گذشته پرسپوليس خيلى ما را اذيت كرد و من خوشحال هستم تيمى دارم كه پرسپوليسى ها پس از مساوى با آن خوشحال مى شوند.
تيم پروين شلوغ بازى مى كرد، زير توپ مى زد اما پرسپوليس هان فوتبال زمينى و باحوصله اى نشان داد. آيا اين تفاوت براى شما محسوس نبود؟
< زير توپ زدن و شلوغ كارى در اكثر دربى ها بوده اما در همين ديدار هم ۷۰ درصد از زمان بازى مال ما بود و از دقيقه ۷۰ به بعد همه آنها ايستاده بودند.
شما ۵ فينال پيش رو داريد و دو مهاجم كه يكى از آنها هم دچار افت و بحران روحى شده است. اين ضعف يك تيم نيست؟
< من به بازى سياوش اعتقاد دارم، او دوندگى زيادى دارد. كسى كه به تنهايى براى خودش موقعيت خلق مى كند بازيكن بدى نيست. او آمار خوبى دارد اما در ۲ هفته اخير كمى بدشانسى آورده كه قابل جبران است.
پس قول نداريد كه دست شما خالى است و بايد با آنها بسازيد؟
< من به كار سياوش و عملكرد او نگاه مى كنم. اگر شما جاى من بوديد به غير از زوج سياوش و عنايتى به كس ديگرى ميدان مى داديد، آمار گلزنان ليگ نشانگر همه چيز است.
خيلى ها از جمله باقرى، كاظميان و... از موضع گيرى شما در قبال اتفاقات كافى شاپ هتل ناراحت هستند و معتقدند شما بايد زودتر وارد معركه مى شديد.
< من چه كار بايد مى كردم، مشغول مصاحبه بودم كه به يكباره آن اتفاق افتاد. همه كسانى كه نزديك بودند ديدند كه من بلافاصله دوستان و بازيكنان خود را فرستادم كه ميانجيگرى كنند. حسين كشاورز، مهدى عسگرى، حميد بابازاده، مرفاوى و... رفتند و ماجرا را جمع وجور كردند. سؤال من اين است كه آقايان پرسپوليسى كدامتان يك تلنگر خورديد؟ به غير از ماهانى به كدام يك از شما توهين شد؟ شما ميهمان ما بوديد و هيچ كس هم به آنها توهين نكرد. فقط درگيرى سياوش و ماهانى بود كه تا من و ديگران بجنبند همه چيز تمام شده بود.
پس از دربى و نتيجه مساوى راضى هستيد؟
< نه حق ما برد بود. رقيب ديرينه ما پس از مساوى با ما خوشحالى كرد، اين برد نيست؟
067290.jpg
اما جام قهرمانى را نبرده ايد و هر سال...؟
< شك نكنيد، قهرمانيم. بنويس استقلال قهرمان مى شود و جشن باشكوهى برگزار مى كنيم. البته ان شاءالله اش را هم بنويس.
سپاهان پاس را حذف كرد. چه نظرى داريد؟
< مبارك است، نظرى ندارم چون من هم مثل شما بازى را نديده ام.
داستان مجتبى جبارى و قرارداد او در كوران مسابقات چيست؟
< نمى دانم. اصلاً صحيح نيست در اين برهه از زمان اين حرف ها مطرح شود. از سوى باشگاه يا بازيكن هر كدام كه باشد اشتباه است. هيچ كس را نمى توان به زور حفظ كرد اما درست نيست پيش از پايان فصل اين حرف ها را مطرح كرد.
شموشك؟
< مى بريم، بازى سختى است اما ما برنده ايم.
عنايتى ۳ اخطاره است؟
< نه، او ۲ اخطاره است.
حرف خاصى داريد؟
< نه، بنويس استقلال قهرمان مى شود.
 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1384ساعت 13:11  توسط حسین  | 
جدول
ليگ برتر فوتبال هفته بيست و پنجم
امتیاز گلها باخت مساوی برده تعداد بازی تيمها ردیف
48 17-39 03 09 13 25 پاس 1
48 13-33 03 09 13 25 استقلال 2
45 16-35 02 12 11 25 سايپا 3
39 23-26 05 09 10 24 صبا باتری 4
38 22-33 07 08 10 25 ذوب آهن 5
35 24-25 10 05 10 25 سپاهان 6
34 30-26 08 07 09 24 فولاد 7
33 19-19 08 09 08 25 ابومسلم 8
33 22-21 06 12 07 25 فجرشيراز 9
32 30-30 08 08 08 24 پرسپوليس 10
29 23-23 12 05 08 25 ملوان 11
27 36-33 12 06 07 25 استقلال اهواز 12
27 25-18 10 09 06 25 برق 13
24 37-21 13 06 06 25 راه آهن 14
19 33-18 14 07 04 25 قندی يزد 15
19 35-16 13 07 04 24 شموشک 16

 

 |+| نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1384ساعت 14:26  توسط حسین  | 

با پيروزي سايپا رقابت درصدر جدول ليگ برتر فوتبال ايران سخت تر شد

تهران IranSport.Net - با پيروزي سايپا تهران برابر ملوان بندر انزلي، رقابت تيم‌هاي مدعي كسب عنوان قهرماني ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي ايران سخت‌تر شد. هفته بيست و پنجم اين مسابقه‌ها عصر يكشنبه با برگزاري سه ديدار خاتمه يافت كه درمهمترين ديدار تيم سايپا تهران با يك گل از سد ملوان بندر انزلي گذشت تا همچنان در تعقيب تيم‌هاي صدرنشين پاس و استقلال تهران باشد. در ديگر ديدار، دو تيم فولاد خوزستان (مدافع عنوان قهرماني) و ذوب آهن اصفهان در پايان ‪ ۹۰‬دقيقه تلاش به نتيجه تساوي بدون گل رضايت دادند تا شانس اين دو تيم براي راهيابي به صدرجدول رده بندي كاهش يابد. تيم صبا باتري تهران نيز با نتيجه ‪ ۲‬بر يك مقابل تيم قعرنشين شموشك نوشهر به پيروزي دست يافت و به رده چهارم جدول رده بندي صعود كرد. با اين شكست بازيكنان تيم شموشك نوشهر سايه سقوط به ليگ دسته اول باشگاه‌هاي ايران را بيشتر حس كردند. بازيكنان "بهمن فروتن" سرمربي تيم شموشك نوشهر عصر جمعه هفته جاري در ديداري حساس در ورزشگاه آزادي تهران به مصاف تيم مدعي استقلال تهران مي‌روند.

نتايج كامل هفته بيست و ششم اين رقابت‌ها به شرح زير است :

راه آهن تهران - پاس تهران ‪۳ - ۱‬
فجرشهيد سپاسي -ابومسلم ‪۱ - ۰‬
شهيد قندي يزد - برق شيراز ‪۱ - ۱‬
فولاد مباركه - استقلال اهواز ‪۲ - ۲‬
پيروزي - استقلال تهران ‪۰ - ۰‬
شموشك - صباباتري ‪۲ - ۱‬
فولاد خوزستان - ذوب آهن ‪۰ - ۰‬
سايپا تهران - ملوان انزلي ‪۰ - ۱‬

 |+| نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1384ساعت 14:23  توسط حسین  | 
هفته بيست و ششم ليگ برتر فوتبال 
26 اسفند 14:30 جمعه
پرسپوليس - - - ملوان
26 اسفند 15:30 جمعه
قندی - - - صباباتری
فولاد - - - برق
سايپا - - - ابومسلم
فجرسپاسی - - - استقلال اهواز
26 اسفند 16:30 جمعه
شموشک - - - استقلال
27 اسفند 15:30 شنبه
سپاهان - - - راه آهن
پاس - - - ذوب آهن
 
 |+| نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1384ساعت 14:21  توسط حسین  | 

 |+| نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1384ساعت 14:14  توسط حسین  | 

/در پي درگيريهاي پس از دربي روز جمعه/
مديركل حراست در گفتگو با ايپنا:

ليدرها را محدود مي كنيم

خاطيان مجازات مي شوند


گروه آزاد ـ مديركل حراست سازمان تربيت بدني به خبرنگار خبر گزاري ورزش گفت:‌ما فيلم هايي در دست داريم كه به وسيله آن خاطيان شناسايي كامل شده و از طريق سيستم قضايي كشور، مجازات خواهند شد. همچنين در بازي هاي بعدي محدوديت هايي براي ليدرها در نظر گرفته مي شود.

فراهاني افزود: من در محل نبودم و اين قضيه تلفني به من گزارش شد و بلافاصله نيروهاي حراست را به آن جا گسيل كرديم تا از ادامه درگيري ها جلوگيري شود، ولي به طور قطع فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت بدني نيز برخوردهايي را با عاملان اين تشنج و درگيري خواهند داشت.

مديركل حراست از محدود كردن ليدرها خبر داد و گفت: ما قبل از برگزاري مسابقه، جلسه اي با ليدرهاي تماشاچيان داشتيم و از آن ها خواسته بوديم كمك كنند تا بازي زيبا برگزار شود و همه لذت ببرند و حتي به اثرات مثبت و سازنده آن ها در ابعاد مختلف از جمله توسط صادرات بازيكنان، توليد شغل در كشور و غيره اشاره كرديم،‌ اما متاسفانه با اين اتفاق، مجبوريم محدوديتي را اعمال كنيم كه هرگز مايل نبوديم. شايد ديگر از ورود ليدرها به هتل المپيك جلوگيري كنيم تا ديگر اينگونه محرك نباشند.

وي درخصوص علت وقوع چنين اتفاقاتي، خاطرنشان كرد: بخشي از اين اتفاقات به بدنه ورزش مربوط مي شود و بخشي ديگر به محيط اجتماعي ما باز مي گردد. جلوگيري از وقوع چنين رخدادهايي تنها وظيفه ما نيست و به تنهايي كاري نمي توان كرد. ما بايد الگوهاي اخلاقي را زنده كنيم و در اين راه همه از جمله رسانه ها بايد كمك دهند. اين كار يك پروژه عظيم فرهنگي است كه به يك واحد مستقل و يك مقطع خاص تعلق ندارد.

وي افزود: حتي بايد از دوران دبستان در تمرين هاي ورزشي كودكانمان به آن ها بياموزيم كه در برخوردهاي ورزشي چگونه بايد رفتار كرد تا اخلاق حسنه ورزشي در جامعه نهادينه شود.

فراهاني خاطرنشان كرد:‌ دوستان ما در نيروي انتظامي گزارش حادثه را خواسته اند و ما هم همكاري هاي لازم را انجام خواهيم داد، ولي در حال حاضر چون خودم در محل حضور نداشتم از جزئيات قضيه كاملا خبر ندارم و بايد تحقيقات بيشتري انجام داد ولي از آن جا كه اين مسئله در زمين فوتبال اتفاق نيفتاده است، كميته انضباطي نمي تواند خيلي اين مسئله را پي گيري كند و دستگاه قضايي به اين پرونده رسيدگي مي كند.


مديركل حراست در پايان گفت: سازمان طالب استمرار چنين حركت هايي نيست و با اختياراتي كه دارد بي تفاوت از كنار اين قضيه نمي گذرد.

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1384ساعت 13:13  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1384ساعت 12:18  توسط حسین  | 

هاشميان: بايد با تيم‌هاي با كيفيت بازي كنيم

وحيد هاشميان مهاجم ملي‌پوش ايراني باشگاه هانوفر آلمان در گفت‌وگويي راجع به هانوفر، تيم‌ملي، جام جهاني و برانكو ايوانكوويچ صحبت كرد.


وضعيت كنوني هاشميان در هانوفر

فصل گذشته را در بايرن مونيخ سپري كردي، پس از آن به هانوفر ملحق شدي؛ آيا در حال حاضر از بازي كردن در اين تيم راضي هستي؟
هم اكنون ما در رتبه دهم جدول بوندس‌ليگا ايستاده‌ايم، ولي هنوز راه درازي تا پايان فصل باقي است. فكر مي‌كنم هنگامي كه فصل رو به اتمام است بايد در خصوص اينكه هانوفر موفق بوده يا خير قضاوت كنيم. اگر به اين قانع باشيم و بگوييم كه عملكرد خوبي تا حالا داشته‌ايم، ممكن است با اين طرز فكر در انتهاي فصل با لغزش مواجه شويم و به دسته دوم سقوط كنيم. با وجود اين اگر بگوييم كه تا كنون به اهدافمان نرسيده‌ايم و با كار بيشتر فصل را ادامه دهيم چه بسا كه به جام يوفا هم برسيم، بنابراين الان خيلي زود است و شايد قضاوت نادرستي داشته باشم.
در هر صورت، در 13 هفته‌اي كه كادرفني ما تغيير كرده است بازي‌هاي خوبي انجام داده‌ايم و امتيازات مهمي كسب كرده‌ايم و اميدوارم بتوانيم اين روند را ادامه دهيم.
همان طور كه در ابتداي مصاحبه گفتي، كادرفني هانوفر تغيير كرد و «پيتر نوي‌روور» مربي سابق شما در بوخوم جانشين «لينين» شد. بزرگ‌ترين تفاوت بين اين دو مربي چيست؟
قبل از هر چيز بايد بگويم كه هر دو آنها مربيان بزرگي هستند و از احترام زيادي در ميان مربيان بوندس‌ليگا برخوردارند. هر مربي تاكتيك‌ها و سيستم‌هاي خاص خودش را دارد. سيستم آقاي نوي روور بيشتر تهاجمي است و تاكتيك‌هاي آقاي لينين بيشتر تدافعي هستند. اين بزرگ‌ترين تفاوت آنهاست.
مديرعامل هانوفر اعلام كرد كه هدف اين تيم حضور در جام يوفا و شايد هم ليگ قهرمانان است. آيا فكر مي‌كني كه اين مهم‌ترين دليل آنها براي جايگزيني نوي روور به جاي لينين بود؟
من نمي‌توانم زياد در اين خصوص صحبت كنم، ولي حقيقت اين است كه مديريت هانوفر يك ورزشگاه جديد ساخت و پول زيادي براي خريد بازيكنان جديد صرف كرد تا مقام خوبي در ليگ كسب كند. متأسفانه با بازي بد بازيكنان و تيم، نتوانستيم در آن مقطع مديران تيم را راضي كنيم. در نتيجه مديريت باشگاه تصميم گرفت تغييرات بيشتري در تيم انجام دهد.


انتخابي جام جهاني

ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني پس از ژاپن دوم گروه شد و سرانجام به جام جهاني آلمان صعود كرد. به ياد مي‌آورم چهار سال پيش وقتي كه در آخرين بازي با بحرين بازي كرديم و براي صعود تنها به يك برد نياز داشتيم، سه بر يك از آنها شكست خورديم و مجبور شديم دو بازي رفت و برگشت در مرحله پلي‌آف با تيم قدرتمند ايرلند انجام دهيم. در مجموع دو بازي به ايرلند باختيم و در نتيجه شانس صعود به مرحله نهايي جام جهاني 2002 را از دست داديم.
بزرگ‌ترين تفاوت تيم چهار سال پيش را با تيم‌ملي كنوني در چه مي‌بيني؟
در آن زمان تيم خوبي داشتيم و همان طور كه مي‌دانيد من به خاطر اختلافاتي كه با فدراسيون فوتبال ايران داشتم در مرحله مقدماتي از تيم‌ملي جدا شدم. آقاي بلاژوويچ فكر مي‌كرد كه ما زود به جام جهاني مي‌رسيم و در نتيجه چند اشتباه در ديدارهاي پاياني مرحله مقدماتي مرتكب شد و متأسفانه ما جايگاه خود را در مرحله نهايي از دست داديم. در ابتداي رقابت‌ها خوب بازي كرديم و امتيازات خوبي به دست آورديم ولي در پايان تيم اشتباهاتي انجام داد و توانايي صعود مستقيم به مرحله بعد را از دست داديم.
امروز بازيكنان بيشتري در فوتبال اروپا داريم كه به خاطر بازي در ليگ‌هاي اروپايي تجربه بيشتري در سطح بين‌المللي دارند. علاوه بر اين ليگ حرفه‌اي در كشور پيشرفت خوبي داشته است و در نتيجه اين پيشرفت، بازيكنان هم در ليگ بهتر شده‌اند كه اين در بازي آنها در تيم‌ملي منعكس مي‌شود.


قرعه جام جهاني
درخصوص گروه ما در جام جهاني صحبت كن، ما بايد با مكزيك، پرتغال و آنگولا بازي كنيم. آيا از اين قرعه راضي هستي يا از نظر شما قرعه بهتري مي‌توانست نصيب ما شود؟
از هر تيمي كه با ما همگروه مي‌شد احساس رضايت مي‌كردم. همه تيم‌هاي حاضر در جام جهاني با تيم‌هاي قدرتمند قاره‌هاي خود بازي كرده‌اند تا به مرحله نهايي برسند و استحقاق حضور در جام جهاني را داشته‌اند. براي مثال آنگولا، نيجريه قدرتمند را شكست داد و در نتيجه نيجريه از صعود بازماند. هيچ‌كس انتظار نداشت چون نيجريه به عنوان يك تيم خوب شهرت دارد. با چنين منطقي قضاوت كردن، شما نمي‌توانيد بگوييد كه در جام جهاني تيم‌هاي ضعيف حضور دارند.
حالا كه تيم‌هاي همگروه خود را مي‌شناسيم چگونه بايد براي جام جهاني آماده شويم؟
بايد با تيم‌هاي كيفيت بالا بازي‌هاي دوستانه برگزار كنيم و اين مسأله مهمي است كه مردم از فدراسيون فوتبال به دليل ترتيب ندادن بازي تداركاتي انتقاد مي‌كنند.
ايوانكوويچ اظهار كرد كه از قرعه تيم‌ملي در جام جهاني رضايت دارد و اگر او مجبور به انتخاب تيم‌هاي گروه بود قطعاً همين تيم‌ها را انتخاب مي‌كرد. آيا در اين خصوص با ايوانكوويچ صحبت كرديد؟
چه تعريفي از رابطه بازيكن و مربي داري؟
من هيچ صحبتي با ايوانكوويچ نكرده‌ام، ولي رابطه بين بازيكن و مربي با احترام است. معتقدم كه ايوانكوويچ مربي بسيار خوبي است كه برخورد مناسبي با تيم خود دارد. همچنين او دانش زيادي در فوتبال دارد و در صحنه بين‌المللي مربي شناخته شده‌اي است.
برخي از روزنامه‌ها در ايران نوشتند كه اگر برانكو ايوانكوويچ مجبور به استعفا شود تو تيم‌ملي را ترك مي‌كني. اين موضوع صحت دارد؟
هرگز چنين چيزي نگفتم. من فقط گفتم كه اگر هواداران بي‌احترامي به تيم‌ملي و كادرفني را همانند آخرين بازي ما در استاديوم آزادي ادامه دهند، ديگر نيازي نمي‌بينم كه براي آنها بازي كنم.
اگر مربي ديگري جانشين ايوانكوويچ شود، شما در تيم‌ملي مي‌ماني؟
اين سؤال كاملاً نامربوط است، چون در حال حاضر هيچ مسأله‌اي مبني بر كناره‌گيري ايوانكوويچ از سرمربيگري تيم‌ملي وجود ندارد.

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1384ساعت 9:54  توسط حسین  | 
 
 

 

 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1384ساعت 9:53  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1384ساعت 9:16  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند 1384ساعت 9:6  توسط حسین  | 

ليگ قهرمانان اروپا  انجام شد و نتايج عجيب و جالب بدست امد که توجه شما رو ابتدا به نتايج سپس به بقيه اخبار جلب می کنم   با ما همراه باشيد

 

Agg.

 

First leg

Second leg

PSV

0-5

Lyon

0-1

0-4  

Bayern

2-5

Milan

1-1

1-4  

Benfica

3-0

Liverpool

1-0

2-0

Real Madrid

0-1

Arsenal

0-1  

0-0  

Chelsea

2-3

Barcelona

1-2  

1-1  

Rangers

3-3

Villarreal (ag)

2-2

1-1  

Bremen

4-4

Juventus (ag)

3-2  

1-2  

Ajax

-

Internazionale

2-2  

14/03

----------------------------------------------------------

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 14:47  توسط حسین  | 
خداداد: نه‌ معتاد هستم، نه‌ قاچاقچي، نه‌ منکراتي...!
ديروز با خداداد عزيزى‌ تماس‌ گرفتيم‌ وى‌ به‌ خبرورزشى‌ گفت: آجورلو در مشهد، وقتى‌ به‌ من‌ فحاشى‌ شد به‌ ميان‌ تماشاگران‌ رفت‌ و در دفاع‌ از من‌ با آنها درگير شد و حالا در حالى‌ که‌ تماشاگران‌ تيم‌ خودش‌ به‌ من‌ فحاشى‌ مى‌کنند واکنشى‌ نشان‌ نمى‌دهند! ايشان‌ يا ديگر مسئولان‌ پاس‌ بايد به‌ ليدرهايشان‌ مى‌گفتند به‌ خداداد فحش‌ ناموس‌ ندهيد! آيا توقع‌ من‌ زياد يا بى‌مورد است؟
عزيزى‌ گفت: دو ساعت‌ پس‌ از پايان‌ همين‌ بازى‌ برادر آقاى‌ آجورلو که‌ تا همين‌ ديروز با من‌ ادعاى‌ رفاقت‌ داشت‌ در هتل‌ المپيک، در حضور يازده‌ نفر مثل‌ نظرى‌ جويبارى‌ سرپرست‌ استقلال، دو دلال‌ و... با شنيدن‌ مصاحبه‌ من‌ عليه‌ سردار آجورلو گفته‌ است: اين‌ خداداد لجن‌ است. يک‌ شب‌ مصطفى‌ (آجورلو) ساعت‌ دو شب‌ او را از کلانترى‌ نجات‌ داد؟ مى‌خواهم‌ بدانم‌ من‌ خلافکار هستم‌ که‌ رفته‌ باشم‌ کلانتري! که‌ برادر آقاى‌ آجورلو اينچنين‌ عليه‌ من‌ صحبت‌ کرده؟ تنها کارى‌ که‌ آقاى‌ آجورلو براى‌ من‌ انجام‌ داد حضور در اماکن‌ بود آن‌ هم‌ نه‌ براى‌ پارتى‌ بازي! چون‌ آجورلو از غير حق‌ دفاع‌ نمى‌کند. ولى‌ خدمت‌ برادر ايشان‌ عرض‌ مى‌کنم‌ با آبروى‌ کسى‌ اينچنين‌ بازى‌ نکنيد. من‌ نه‌ معتاد هستم، نه‌ قاچاقچي، نه‌ منکراتى‌ و نه‌ هيچ‌ خلاف‌ ديگر که‌ کارم‌ به‌ کلانترى‌ کشيده‌ باشد. شايد از اين‌ به‌ بعد بکشد؟ ولى‌ تا به‌ حال‌ چنين‌ اتفاقى‌ نيفتاده‌ است؟ اينکه‌ مى‌بينيد اينقدر ناراحتم‌ به‌ دليل‌ توقعم‌ از مديرعامل‌ پاس‌ است. چون‌ فکر مى‌کردم‌ رابطه‌ ما تا چند روز قبل‌ خيلى‌ فراتر از فوتبال‌ است‌ اما حالا از خودم‌ ناراحتم‌ که‌ چرا مثل‌ برخى‌ها فقط‌ فکر منافع‌ خود نبوده‌ام!
خداداد در پايان‌ گفت: من‌ آن‌ گلبرگ‌ مغرورم‌ که‌ مى‌ميرم‌ ز بى‌آبي، ولى‌ با حسرت‌ و خوارى‌ پى‌ شبنم‌ نمى‌گردم. اين‌ فوتبال‌ براى‌ هيچ‌ کس‌ ماندگار نيست‌ از ما بزرگتران‌ آمدند و رفتند و فراموش‌ شدند پس‌ نبايد به‌ خاطر چيزهايى‌ که‌ ماندگار نيست‌ اخلاق‌ و معرفت‌ و مردانگى‌ را زير پا بگذاريم.
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 14:27  توسط حسین  | 
دايى‌ در صدر جدول‌ گلزنان‌ جام‌ قهرمانان‌
هفته‌ نخست‌ رقابت‌هاى‌ جام‌ قهرمانان‌ باشگاههاى‌ آسيا چهارشنبه‌ هفته‌ گذشته‌ برگزار شد که‌ در پى‌ آن‌ نمايندگان‌ کشورهاى‌ مختلف‌ در نقاط‌ مختلف‌ قاره‌ طى‌ دوازده‌ ديدار به‌ مصاف‌ هم‌ رفتند که‌ مجموعاً‌ 30 گل‌ از خط‌ دروازه‌ها عبور کرد. نکته‌ قابل‌ توجه‌ اين‌ بازى‌ها قرار گرفتن‌ على‌ دايى‌ مهاجم‌ ملى‌پوش‌ صباباترى‌ در صدر جدول‌ گلزنان‌ اين‌ رقابت‌هاست. على‌ دايى‌ به‌ همراه‌ هيونگ‌ بوم‌ مهاجم‌ کره‌اى‌ چونبوک‌ و هاى‌ژى‌ مهاجم‌ تيم‌ شين‌هواى‌ چين‌ با 2 گل‌ زده‌ به‌ طور مشترک‌ در صدر جدول‌ گلزنان‌ بازى‌ها قرار گرفته‌اند. ضمن‌ آنکه‌ 24 بازيکن‌ يک‌ گله‌ ديگر پشت‌ سر آنها قرار گرفته‌اند.
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 14:26  توسط حسین  | 
کريمى‌ شکايت‌ خود را به‌ شوراى‌ استيناف‌ برد!
فيروز کريمى‌ از تيم‌ راه‌آهن‌ جدا شده‌ است‌ اما مثل‌ اينکه‌ جدايى‌ کريمى‌ و راه‌آهن‌ هم‌ مثل‌ همه‌ جدايى‌هاى‌ فوتبال‌ به‌ خوبى‌ و خوشى‌ نخواهد بود.
کريمى‌ دوبار از راه‌آهن‌ شکايت‌ کرده‌ است‌ تا مبلغ‌ قراردادش‌ را از اين‌ باشگاه‌ دريافت‌ کند او براى‌ محکم‌کارى‌ و به‌دليل‌ اعتراضى‌ که‌ نسبت‌ به‌ حکم‌ خود داشته‌ درخواست‌ کرده‌ است‌ تا موضوع‌ شکايتش‌ در شورايعالى‌ استيناف‌ بررسى‌ شود.
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 14:25  توسط حسین  | 
برانکو: بازى‌ بدى‌ نبود
سرمربى‌ تيم‌ملى‌ کشورمان‌ پس‌ از بازگشت‌ از کشور آلمان‌ ديدار دربى‌ شماره‌ 60 را از نزديک‌ زيرنظر گرفت.
برانکو درخصوص‌ حضورش‌ در دوسلدورف‌ آلمان‌ گفت: تمام‌ مربيان‌ مواردى‌ را براى‌ هر چه‌ بهتر برگزار شدن‌ مسابقات‌ مطرح‌ کردند تا در زمان‌ برگزارى‌ مسابقات‌ جام‌جهانى‌ 2006 آلمان‌ به‌ کار گرفته‌ شود.
برانکو درخصوص‌ کيفيت‌ دربى‌ تهران‌ گفت: دربى‌ بدى‌ نبود، هر دو تيم‌ بازى‌ بهترى‌ نسبت‌ به‌ دربى‌ گذشته‌ را به‌ نمايش‌ گذاشتند با اين‌ حال‌ بايد قبول‌ کرد که‌ ديدارهاى‌ اين‌ 2 تيم‌ به‌ خاطر حساسيت‌ و استرسى‌ که‌ دارند از نظر فنى‌ هيچگاه‌ مقبوليت‌ صددرصدى‌ پيدا نمى‌کند، با اين‌ حال‌ اين‌ ديدار نسبت‌ به‌ چند ديدار گذشته‌ 2 تيم‌ بهتر بود.
وى‌ در خاتمه‌ گفت: پس‌ از تماشاى‌ ديدار دربى‌ بايد به‌ سالن‌ همايش‌هاى‌ صدا و سيما بروم‌ تا در جشن‌ قهرمان‌ قهرمانان‌ شرکت‌ کنم‌ که‌ حدس‌ مى‌زنم‌ برنامه‌ جالب‌ و پرشورى‌ باشد.
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 14:25  توسط حسین  | 
کتک‌کارى‌ عليزاده‌ و کاظمى‌ مقابل‌ چشمان‌ داور دربى‌ با بزن‌ بزن‌ تمام‌ شد!
درست‌ هنگامى‌ که‌ سعد کميل‌ سوت‌ پايان‌ بازى‌ استقلال‌ و پرسپولس‌ را به‌ صدا در آورد حسين‌ کاظمى‌ و على‌ عليزاده‌ از کوره‌ دررفته‌ و با يکديگر درگير شدند. شدت‌ برخورد آنان‌ به‌ حدى‌ بود که‌ اگر دخالت‌ اطرافيان‌ نبود دو طرف‌ حسابى‌ از خجالت‌ هم‌ در مى‌آمدند. البته‌ همه‌ اين‌ اتفاقات‌ مقابل‌ چشمان‌ داور کويتى‌ رخ‌ داد. بر همين‌ اساس‌ سعد کميل‌ قصد داشت‌ به‌ هر دو نفر اخطار بدهد اماناظر بازى‌ دخالت‌ کرد و مانع‌ انجام‌ اين‌ کار از سوى‌ داور گرديد.
در همين‌ اوصاف‌ محمود فکرى‌ هم‌ وارد معرکه‌ شد تا بار ديگر برخورد بين‌ طرفين‌ تشديد شود و عده‌اى‌ براى‌ دومين‌ بار و به‌ منظور آرام‌ کردن‌ اوضاع‌ وارد عمل‌ شوند. به‌ نظر مى‌رسد تا زمانى‌ که‌ مهره‌هاى‌ آبى‌ و قرمز خودشان‌ دست‌ به‌ چنين‌ اقداماتى‌ مى‌زنند نبايد از تماشاگران‌ انتظار داشته‌ باشيم‌ که‌ آرام‌ نشسته‌ و فقط‌ مشغول‌ تشويق‌ تيم‌ محبوب‌ خود شوند. کما اينکه‌ به‌ واسطه‌ درگيرى‌ عليزاده‌ با کاظمى‌ و فکرى‌ جو ورزشگاه‌ تا حدودى‌ ملتهب‌ شد و بازيکنان‌ هر دو تيم‌ از سوى‌ تماشاگران‌ مقابل‌ مورد کم‌لطفى‌ قرار گرفتند.
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 14:24  توسط حسین  | 

آيا مي توانيد نقاط سياه را بشماريد؟


آيا خطوط افقي موازيند يا نه؟

 

اين فيل چند تا پا داره؟

چند چهره در اين تصوير مي بينيد؟

 

آيا مي توانيد در عكس زير 4 گرگ ببينيد؟


In the picture below, do you see a face and the word liar?

در عكس زير به نظر ميرسد دايره وسط سمت چپ بزرگتر از دايره وسط سمت راست باشد اما اين طور نيست و با هم برابرند

 

در عكس زير آيا مار پيچ مي بينيد؟

!!اما نه دواير متحدالمركزند

 

!براي چند لحظه به نقطه سياه وسط عكس زير خيره شويد.خواهيد ديد كه هاله دور آن از بين خواهد رفت

آيا مي توانيد در تصوير زير سگ را ببينيد؟

 

براي 30 ثانيه به حباب سياه لامپ زير خيره شويد سپس ناگهان نگاهتان را به قسمت سفيد مانيتور يا يك صفحه سفيد ديگر بياندازيد.يك لامپ نوراني را جلو چشمان خود مي بينيد

فكر مي كنيدچند رنگ در اين تصوير به كار رفته؟تنها سه رنگ!سفيد -سبز و صورتي .اما بنظر مي رسد دو نوع رنگ صورتي بكار رفته

 

!پله پايان ناپذير

 

مثلث غير ممكن

 

آيا تصوير زير مي چرخد و موج ميزند؟

 

به نقطه خاكستري وسط تصوير زير نگاه كنيد.سپس سر خود را عقب و جلو ببريد. به نظر مي رسد كه دواير مي چرخند

 

فكر مي كنيد مي توانيد چنين چيزي بسازيد؟

 

به مدت يك دقيقه به تصوير زير خيره شويد بدون اينكه چشمان خود را حركت دهيد.سپس ناگهان نگاه خود را به صفحه سفيدي بياندازيد.چه مي بينيد؟

 

آيا دو خط ارغواني موازيند يا نه؟

 

.تصوير يك پرنده كه شخصي را در منقار دارد

!!اما وقتي برعكس مي شود قايقراني با يك ماهي بزرگ

 

يك آموزش غير ممكن

يك سازه عجيب

 

به مدت يك دقيقه به وسط تصوير زير خيره شويد بدون اينكه چشمان خود را حركت دهيد.سپس ناگهان نگاه خود را به صفحه سفيدي بياندازيد.پرچم آمريكا را مي بينيد؟


يك بناي تاريخي غير ممكن


آيا ميتوانيد 13 چهره مخفي در اين تصوير ببينيد؟


كدام سرباز بلندتر است؟


اين تصوير يك خرگوش است يا يك اردك؟

 

آيا تصوير زير از يك جزيره است؟

اگر تصوير را بر عكس كنيد مي بينيد كه يك دهانه آتشفشان است

 

فكر مي كنيد مي توانيد چنين چيزي بسازيد؟

 

تصوير زير شبيه يك مارپيچ است.اما بواقع چند دايره است 

 

آيا مي توانيد در عكس زير 3 چهره ببينيد؟

 

لطفا چند لحظه صبر كنيد تا تصوير زير شروع به چرخيدن كند.سپس به مدت يك دقيقه به وسط تصوير خيره شويد بدون اينكه چشمان خود را حركت دهيد.آنگاه ناگهان نگاه خودرابه پشت دستتان بدوزيد.آيا زير پوستتان چيزيست؟

آيا ممكن است كه مساحت با تغيير جاي قطعات آن تغيير كند؟

چهره اي در مريخ

Photo taken by Viking 1 in 1976

 


The Face on the Earth

عكسي از يك محل تاريخي.آيا چهره اي را روي قله كوه مي بينيد؟


آيا خطوط افقي موازيند يا نه؟


.چند تصوير مخفي در عكس زير ميبينيد؟خوب دقت كنيد باز هم خواهيد يافت


چند اسب در عكس زير مي بينيد؟


دو عاشق پير ،دو نوازنده،يك گلدان،يا يك زن؟


آيا مي توانيد 9 چهره در تصوير زير ببينيد؟


اين دو مرد از پله بالا ميروند يا پايين؟

 

يك اسكيمو يا يك چهره؟

That's Life.


يك نوازنده يا يك چهره دختر؟

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 13:44  توسط حسین  | 
تست اعصاب

وقتی وارد محیط بازی شدید روی دگمه  play کلیک کنید.

 

 

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 13:42  توسط حسین  | 

گزارش تصويري ديدار دو تيم فوتبال استقلال و پرسپوليس (1)

تهران IranSport.Net - شصتمين ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس با تساوي بدون گل به پايان رسيد. تيم‌هاي همشهري استقلال و پرسپوليس روز جمعه، از هفته بيست و پنجم رقابت‌هاي فوتبال باشگاه‌هاي برتر ايران در ورزشگاه آزادي به مصاف هم رفتند كه در پايان به تساوي بدون گل رضايت دادند.


 

 

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 12:20  توسط حسین  | 

گزارش تصويري ديدار دو تيم فوتبال استقلال و پرسپوليس (2)

تهران IranSport.Net - شصتمين ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس با تساوي بدون گل به پايان رسيد. تيم‌هاي همشهري استقلال و پرسپوليس روز جمعه، از هفته بيست و پنجم رقابت‌هاي فوتبال باشگاه‌هاي برتر ايران در ورزشگاه آزادي به مصاف هم رفتند كه در پايان به تساوي بدون گل رضايت دادند.


تاريخ  مخابره پيام:جمعه 19 اسفند 1384

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 12:19  توسط حسین  | 

گزارش تصويري ديدار دو تيم فوتبال استقلال و پرسپوليس (3)

تهران IranSport.Net - شصتمين ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس با تساوي بدون گل به پايان رسيد. تيم‌هاي همشهري استقلال و پرسپوليس روز جمعه، از هفته بيست و پنجم رقابت‌هاي فوتبال باشگاه‌هاي برتر ايران در ورزشگاه آزادي به مصاف هم رفتند كه در پايان به تساوي بدون گل رضايت دادند.
تاريخ  مخابره پيام:جمعه 19 اسفند 1384

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 12:18  توسط حسین  | 

روشن شدن اسكربرد رنگي استاديوم يكصدهزارنفري آزادي تهران براي نخستين بار

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 12:14  توسط حسین  | 

 

 

 

 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 12:4  توسط حسین  | 
متولدين فروردين
 ممكن است يك ديدار ساده و معمولي به يك حادثه مهم و جدي تبديل شود. در اين ميان تصميم تو شرط بوده وحرف اول را مي زند . بهتر است با تدبير وهوشياری اين تصميم را اتخاذ شود
 
متولدین ارديبهشت
دريچه قلب ادمي جزبه روي كسي كه مناسب و دلخواه ان باشد باز نمي شود. بهتر است به قلب خود اعتماد كني . واجازه دهي فرد مورد نظر خود را از ميان ديگران انتخاب كند.
 
متولدین خرداد
به زودي بايد يك تغير اساسي در زندگي خود به وجود اوري اين تغير مي تواند از مسائل ساده روزمره تو شروع شود. ودامنه ان تا تمام زندگي تو پيشروي كند
 
متولدين تیر
اجازه بايد داد تا ديگران هم به سهم خود در اين مسائل سهمي داشته باشند احتياجي به دخالت هاي تو نيست. چون هر كسي در انجام كارهايش به اندازه كافي تواناست و نبايد نقش او را كم رنگ ديد.
 
متولدین مرداد
در اين مسائل اگر از عقل خود كمك نگيري دچار مشكل خواهي شد بهتر هر از كار كه به مشكل بر مي خوري به يك عقل سليم رجوع كني واز او كمك بخواهي تا به راه حل هاي منطقي دست يابي.
  
متولدین شهریور
فرصت هاي بسياري وجود دارد اما تو بايد با صبر بهترين انها را انتخاب كني. بي ترديد كاري كه اسان تر وعملي تر باشد مورد تاييد است  با اين اوصاف از خطر وموانع نبايد هراسيد.
 
متولدین مهر
به تلاش خود ادامه بده ونگذار موانع جزئي اراده تو را سست كند ضمن احتياط  و دور انديشي بايد بر تحقق ارمان هاي خوداسرار داشت.
 
متولدین آبان
به فردي كه جز صداقت و و خوبي چيزي نداشته بايد اعتماد كرد  زيرا كه اعتماد اعتماد را به همراه دارد و در يك رابطه متقابل قدرت واستحكام مي گيرد و در طوفان حوادث نيرومند تر مي شود.
 
متولدین آذر
در كارها بايد پشتكار وسر سختي داشت  و فقط به منافع زود گذر نبايد انديشيد چوه ممكن است محصول خود را نه امروز يا فردا ويا سالهاي ديگر بر داشت كني
 
متولدین دی
كسي ادعا مي كند علاقه خاصي به تو دارد اين علاقه تا چه حد واقعي است ؟  در روابط دوستانه اعتماد شرط اصلي است اما بايد صداقت افراد نيز اثبات گردد .
 
متولدین بهمن
در پذيرفتن يك مسئوليت مهم و سرنوشت ساز ترديد نكن اين كار احتياج به روحيه قوي دارد كه تو هم از ان برخوردار هستي با كمي تلاش نقش خود را خوب ايفا مي كني
  
متولدین اسفند
سعي كن  فضاي دوستانه خانواده را حفظ كني وان را تقويت نماي در پناه چنين فضايي يك زندگزندگي شيرين وفرح بخشي شكل خواهد گرفت كه شايسته تو باشد
 
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 12:0  توسط حسین  | 
رییس هیات فوتبال استان مازندران :
حرکت ناپسند دو تیم شموشک نوشهر و مازیران ساری را تایید نمی کنم
رییس هیات فوتبال استان مازندران در اطلاعیه ای موضع این هیات را در قبال نیمه کاره رها کردن دو بازی توسط دو تیم مازندرانی شموشک نوشهر و مازیران ساری اعلام کرد.
در این اطلاعیه که یک نسخه از آن برای فدراسیون فوتبال ارسال شده آمده که هیات فوتبال استان مازندران حرکت زشت دو تیم فوتبال این استان را در راستای نیمه کاره رها نمودن مسابقات به هیچ وجه تایید نمی کند.
بهروان در این اطلاعیه اشاره کرده که مربیان، سرپرستان و مدیران باید آستانه تحمل خود را بالا برده و با پذیرفتن اشتباهات سهوی داوران که در فوتبال امری طبیعی است خردمندانه برخورد کنند و اعتراض خود را با روش های قانونی بیان نمایند.
 
 
 
 
**********************************************************************************************************
 
 
 

سایت " گلف تایمز" گزارش داد:
متسو نمی توانست از کلاه جادوگری خرگوش بیرون بیاورد/ ضیایی به دایی اتکا کرد
سایت اینترنتی " گلف تایمز" گزارش داد، برونو متسو نمی توانست در بازی با صباباتری با وجود بازیکنی مثل علی دایی از کلاه جادوگری خود خرگوش بیرون بیاورد.
 گلف نیوز گزارش داد: صبا باتری با دو گل علی دایی ، پرگل ترین بازیکن جهان در عرصه ملی موفق شد تیم فوتبال الغرافه قطر را در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شکست دهد

 
 
 
متسو پس از پایان دیدار گفت: بازی با نماینده ایران کار ساده ای نبود. آنها چندین بازیکن با تجربه داشتند که در تیم ملی ایران هم بازی کرده اند.
محمدحسین ضیایی مربی صبا باتری پیش از این دیدار از علی دایی به عنوان یک مهره قابل اتکا یاد کرده بود.

 
***********************************************************************************************************
 
 
 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان  :
مقابل استقلال اهواز مشکل گلزنی داشتیم/ تغییر سیستم نتیجه داد
در نیمه اول بازیکنان با آرایش 2-5-3 به مصاف استقلال اهواز رفتند و موقعیت های زیادی برای گلزنی پدید آمد که تنها یکبار به ثمر نشست.
تاوارس سرمربی برزیلی سپاهان ضمن بیان این مطلب  گفت: درنیمه دوم پس از آنکه ازحریف عقب افتاده ایم تغییرسیستم دادم تا با آرایش 3-4-3 به دروازه حریف حمله ور شویم که البته برای کسب نتیجه مساوی ثمر داد اما مشکل عدم گلزنی سبب شد که دیگرنتوانیم بیش ازاین گل بزنیم و پیروزمیدان باشیم.
وی با بیان اینکه استقلال اهواز قصد داشت روی ضد حملات نتیجه بگیرد و به تساوی راضی بود افزود: اگر درگلزنی دقت بیشتری داشتیم مطمئنیم کسب 3 امتیاز حق مسلم ما بود که متاسفانه موقعیت ها به بار ننشست.
تاوارس با اشاره به نیمکت نشینی آرمناک گفت: در این دیدار ترجیح دادیم با توجه به آنکه سه شنبه مصاف حساسی را در جام حذفی مقابل پاس داریم از وجود دروازه بان دوم  در این بازی استفاده کنم. ضمن آنکه روی دو گل دریافتی این دروازه بان مقصر نبود و هر دروازه بانی جای او بود این دو گل را دریافت می کرد.

 
 
 
*******************************************************************************
 
 
 
 
دیدار تیم های شهید قندی و برق شیراز به جنجال کشیده شد/ حقدوست: امیدوارم جراحتم شدید نباشد
دیداردو تیم شهید قندی یزد و برق شیراز در پایان به جنجال کشیده شد و داود حقدوست مدافع تیم برق توسط یکی از تماشاگران مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
 پس از اینکه بازی این دو تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تماشاگران دو تیم با یکدیگر درگیر شدند که این درگیری به داخل زمین نیز کشیده شد و یکی از طرفداران تیم شهید قندی ، به داود حقدوست حمله ورشد و در جریان این حادثه پای بازیکن برق شیراز دچار جراحت گردید.
این درگیری به اتوبوس حامل نفرات برق شیراز هم سرایت پیدا کرد و شیشه های آن خرد شد.  مسوولان هر دو تیم تماشاگران تیم رقیب را عامل این حادثه معرفی کردند . این درگیری با دخالت نیروی انتظامی پایان یافت.
داود حقدوست : 
 
نمی دانم چرا این اتفاقات در زمین فوتبال روی می دهد
حساسیت مسابقه بین دو تیم شهید قندی یزد و برق شیراز خیلی بالا بود با این حال نباید این حساسیت به تماشاگران سرایت کند و رفتارهای زننده از آنها سر بزند تا آنجا که یک بازیکن فوتبال مورد ضرب و شتم واقع شود.
داود حقدوست مدافع تیم فوتبال برق شیراز  ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: من به هیچ عنوان اهل حاشیه نیستم و طی مدتی که در تیم فوتبال استقلال تهران بودم هرگز حرکت ناشایستی از من سر نزد. با این حال در دیدار با تیم شهید قندی یکی از هواداران این تیم با چاقو به من حمله کرد که اگر مراقب نبودم مورد آسیب جدی قرار می گرفتم.
وی در ادامه تصریح کرد: پای من دراین حادثه دچار خونریزی شده و امیدوارم این جراحت منجر به این نشود که در شرایط سخت فعلی نتوانم تیم برق شیراز را همراهی کنم. اما سوال من اینجاست چرا در زمین فوتبال باید این اتفاقات روی بدهد؟
 
**************************************************************************
 
 

مدیر عامل شهید قندی یزد :
داور دو گل ما را قبول نکرد/ جلالی تا پایان فصل مربی شهید قندی می ماند
دو گل تیم ما در بازی با برق شیراز از سوی داور مردود اعلام شد حال آنکه من فکر می کنم این گل ها به هیچ وجه مشکلی نداشت.
عبدالرضا دستا  ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: من قضاوت در این مورد را بر عهده کارشناسان می گذارم با این حال اعتقاد دارم تیم ما در شرایط فعلی ، نمی تواند تاوان اشتباهات سنگین داوران را بدهد.تمام هواداران شهید قندی هم نسبت به تصمیمات داور معترض بودند .
مدیر عامل شهید قندی یزد در ادامه تصریح کرد: ما در بازی با برق شیراز باید پیروز می شدیم که متاسفانه بازی به تساوی کشیده شد.نتیجه مساوی در این دیدار برای برق شیراز در حکم برد بود.با این وصف نمی دانم چرا تعدادی از هواداران برق شیراز شلوغکاری کردند
 
 
دستا در پایان در خصوص وضعیت مجید جلالی در این تیم گفت: مجید جلالی با مطالعه فراوان به عنوان سرمربی تیم شهید قندی یزد انتخاب شده و تا پایان فصل به عنوان سرمربی به کار خود در این تیم ادامه خواهد داد.ضمن اینکه ما در فصل جدید با توجه به نظر هیات مدیره ، روند کاری خود را به طور کلی متحول خواهیم کرد.

 
 
 
**************************************************************************************
 
 
 

50 هزار تماشاگر وارد ورزشگاه شدند/ نظارت کامل نیروی انتظامی
درحالیکه کمتر از دو ساعت دیگر به آغاز دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس باقی مانده ، نیمی از ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شده است.
 تماشاگران علاقمند به دو تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال که از اولین ساعات بامداد امروز خود را به ورزشگاه یکصد هزارنفری آزادی رسانده اند در طبقه اول و دوم این ورزشگاه مستقر شده اند که در این بین ظرفیت طبقه اول تقریبا تکمیل شده است اما اکثرگنجایش طبقه دوم خالیست.
این درحالیست که سیل هجوم علاقمندان به ورزشگاه آزادی ادامه دارد و به نظر می رسد تا زمان آغاز بازی در ساعت 15 ظرفیت ورزشگاه تکمیل شود.
ماموران نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه آزادی با نظارت کامل و برقراری نظم ویژه ، فضای مناسبی را برای تماشاگران بوجود اورده اند. علاقمندان به فوتبال با آرامش کامل و بدون هرگونه مشکلی وارد ورزشگاه آزادی می شوند.

 
*****************************************************************************************

حضور 90 دقیقه ای مهدوی کیا در جام یوفا؛
هامبورگ شکست خورد
دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام یوفا شب گذشته با انجام هشت دیدار پیگیری شد و تیم فوتبال هامبورگ شکست خورد.
 تیم فوتبال هامبورگ شب گذشته در خانه راپید بخارست با نتیجه دو بر صفر شکست خورد.گل های تیم میزبان را دانیل نیکولائه و موگورل بوگا به ثمر رساندند.
مهدی مهدوی کیا بازیکن ملی پوش کشورمان 90 دقیقه برای هامبورگ در زمین حضور داشت.
در سایر دیدارها این نتایج حاصل شد:
پالرمو ایتالیا یک -شالکه آلمان صفر
المپیک مارسی فرانسه صفر-سنت پترزبورگ روسیه یک
استوا بخارست رومانی صفر-رئال بتیس اسپانیا صفر
راپید بخارست رومانی دو-هامبورگ آلمان صفر
بازل سوئیس دو-استراسبورگ فرانسه صفر
لیل فرانسه یک-سویا اسپانیا صفر
میدلزبورو انگلستان یک-رم ایتالیا صفر
اودینزه ایتالیا صفر-لفسکی صوفیه بلغارستان صفر
دور برگشت این رقابت هاهفته آینده برگزار خواهد شد.

 
**************************************************************************************
 
 
 

هفته بیست و پنجم رقابتهای بوندس لیگا؛
تقابل مهدوی کیا و زندی / علی کریمی خانه نشین است
هفته بیست و پنجم رقابتهای بوندس لیگا فردا و پس فردا با انجام نه دیدار پیگیری خواهد شد.
 در این چارچوب تیم فوتبال بایرن مونیخ صدرنشین رقابتها فردا میهمان تیم ولفسبورگ است. بایرن پس ازحذف از رقابتهای لیگ قهرمانان درحال حاضر فقط بر روی مسابقات بوندس لیگا متمرکز است. علی کریمی هفته گذشته به هنگام دیدار با هامبورگ از ناحیه مچ پای راست صدمه دید و دراین دیدارحضور ندارد.


تیم هانوفر به همراه وحید هاشمیان میهمان تیم دویسبورگ است. هانوفر درحال حاضر با 30 امتیاز درجایگاه هشتم جدول رده بندی بوندس لیگا قرار دارد.
هامبورگ نیز با مهدی مهدوی کیا روز یکشنبه میزبان کایزرسلاترن خواهد بود. هامبورگ هفته گذشته موفق شد صدرنشین رقابتهای بوندس لیگا را با درخشش بازیکن ایرانی خود شکست دهد. این تیم با 50 امتیاز وتفاضل کمترنسبت به وردربرمن در جایگاه سوم قرار دارد. لاترن هم طی چندهفته اخیر نتایج خوبی کسب کرده و ازقعر جدول فاصله گرفته است. این تیم درحال حاضر با 24 امتیاز در دره پانزدهم جدول قراردارد. فریدون زندی در دیداربا هامبورگ به احتمال فراوان به میدان می رود.

 
******************************************************************************************************
 
 

کاپیتان تیم فوتبال صبا باتری
صبا باتری نشان داد شخصیت یک تیم بین المللی را دارد / خوشحالم که اولین گلهای بین المللی صبا باطری را زدم
کاپیتان تیم فوتبال صبا باتری انگیزه بالای بازیکنان این تیم درکنار تلفیقی ازتجربه و نیروی جوانی را عامل برتری این تیم درنخستین دیدار از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا برابرالغراقه قطر عنوان کرد.
علی دایی کاپیتان تیم فوتبال صبا باطری با بیان مطلب فوق درباره پیروزی در نخستین دیدار لیگ قهرمانان آسیا برابر الغرافه قطر  افزود: با وجود اینکه این دیدارنخستین تجربه بین المللی باشگاه صبا باطری در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا بود، ولی تمام بازیکنان صبا باطری دراین دیدار بسیار با انگیزه و آماده ظاهرشدند و یک نتیجه روحیه بخش را به دست آوردیم.
دایی درخصوص گلزنی خود برابر تیم الغرافه افزود: خوشحالم که صبا باتری با گلهای من نخستین پیروزیهای بین المللی خود را بدست آورد که معتقدم این گلها نتیجه تلاش تمام بازیکنان بود و من تنها تلاش سایربازیکنان را به ثمر رساندم
 
 
 
کاپیتان صبا باتری تصریح کرد: صبا باتری با این بازی ثابت کرد که شخصیت یک تیم بین المللی دارد وبا تلفیقی از بازیکنان با تجربه وجوان که رفاقت و دوستی در اختیارحرف اول را در این تیم می زند می توانند درسطح آسیا نیز افتخارآفرینی کند.
وی با بیان اینکه پیروزی درنخستین دیدار برای صبا باتری اهمیت بسزایی داشت افزود: الغرافه تیم خوب و حرفه ای بود، ولی دوگلی که ما در نیمه دوم به ثمر رساندیم، آنها را غافلگیر کرد و باعث شد شیرازه تیمی آنها را ازهم بپاشد. البته ما نباید در باد این پیروزی بخوابیم، چرا که در آینده حریفان قویتر و سخت تری در پیش داریم که به اعتقاد من تیم الوحده سوریه با این که در نخستین دیدارخود با شکست خانگی روبرو شد، ولی همچنان رقیب اصلی  ما برای صعود ازاین گروه بشمار می رود. ما باید تلاش کنیم تا در دودیدار خانگی آتی امتیازات لازم را برای صعود کسب کنیم.
وی درخصوص داوری این دیدار گفت: با وجود اینکه داور این دیدارعرب بود، ولی قضاوت منصفانه ای داشت و در اواخر این دیدارکه بازیکنان الغرافه بازی را به خشونت کشیده بودند تحت تاثیر میزبان قرارنگرفت و بیطرفانه قضاوت کرد.
کاپیتان تیم فوتبال صبا باطری درپایان گفت: باشگاه صباباتری از کادرمدیریتی، فنی و بازیکنان حرفه ای برخوردار است که با وجود اینکه تنها دوسال است حضور این تیم درلیگ برتر می گذرد، توانسته به افتخارات ارزشمندی درسطح فوتبال کشور دست یابد و تلاش می کنیم تا در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا افتخاری بین المللی را برای این تیم کسب کنیم.

 
 
*************************************************************************************************
 
 
 
تساوی بدون گل استقلال و پرسپولیس در نیمه اول
دیدار تیمهای استقلال و پرسپولیس در نیمه اول در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که تیم پرسپولیس برخلاف انتظار بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت.
 درآخرین دیدار ازهفته بیست و پنجم رقابتهای لیگ برتر عصر امروز تیمهای پرسپولیس و استقلال درحضور نزدیک به 85 هزارتماشاگر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که تلاش دو تیم بدون رد و بدل شدن گلی به  پایان رسید.
دراین دیدار که قضاوت آن را سعد کمیل داور کویتی برعهده داشت دو تیم در ابتدای کار بازی احتیاط آمیزی را در دستور کار داشتند و در15 دقیقه اول بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت
 
 
 
پرسپولیس که برخلاف دیدارهای گذشته تغییراتی را درترکیب خود داشت و در نیمه اول بازی خوب و دور از انتظاری را از خود به نمایش گذاشت. حضور" مامانی" مقابل خط دفاعی پرسپولیس که وظیفه داشت به تخریب بازی حریف بپردازد، در کنار بازی خوب ابوالفضل حاجی زاده و داود سید عباسی درخط دفاعی پرسپولیس باعث شده بود تا 30 دقیقه ابتدایی پرسپولیس بر میانه میدان تسلط بیشتری داشته باشد و استقلال را تحت تاثیر بازی خوب خود قراردهد.
دقیقه 16 سانتر معدنچی و اشتباه طالب لو می رفت تا نخستین گل پرسپولیس را ثبت کند که پاس به بیرون جواد کاظمیان را پژمان نوری در موقعیتی ایده آل به کنار دروازه زد.
دقیقه 18 جباری با شوتی از راه دور این حمله پرسپولیس را پاسخ داد، ولی فرشید کریمی توپ را در آغوش کشید. از این دقیقه به بعد استقلال برشدت حملات خود افزود.
دقیقه 25 اشتباه علی انصاریان باعث شد رضا عنایتی در موقعیت دوبه تک اکبرپور را در موقعیت گل قرار دهد، اما اکبرپور درمصاف تک به تک با فرشید کریمی ناکام ماند تا دروازه بان پرسپولیس یک موقعیت جدی گل را ازمهاجم استقلال بگیرد. اکبرپور یک دقیقه بعد نیزمی توانست تیمش را صاحب گل کند که تعلل او باعث شد دفاع پرسپولیس توپ او را دفع کند.
استقلال در دقیقه 44 به حرکت مامانی بر روی طالب لو که او را درون محوطه جریمه سرنگون کرده بود اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند ولی سعد کمیل که کاملا به صحنه نزدیک بود چنین اعتقادی نداشت.
در نیمه اول این دیدار رضا عنایتی، پیروز قربانی و محمود فکری از استقلال وجواد کاظمیان از پرسپولیس از داورمسابقه کارت زرد دریافت کردند. درنیمه اول درصد مالکیت توپ برای پرسپولیس 51 درصد و برای استقلال 49 درصد بود. گردش توپ نیز در این نیمه 56 درصد در نیمه میانی زمین بود.
 
 
 
 
*************************************************************************************************************
 
 
 
 

تجلیل فدراسیون فوتبال از جلال مرادی / برگزاری مراسم ویژه سالگرد درگذشت حاج احمدخمینی در ورزشگاه آزادی
جلال مرادی داور با تجربه و بازنشسته فوتبال کشورمان قبل از شروع بازی پرسپولیس و استقلال رسما از دنیای داوری خداحافظی کرد.
 جلال مرادی داور باتجربه و بازنشسته فوتبال کشورمان قبل از شروع بازی این بازی مورد تجلیل قرار گرفت ومسوولان فدراسیون فوتبال جوایز ویژه‌ ای را به وی اهدا کردند. کاپیتانهای دو تیم نیز در کنار مرادی عکس یادگاری گرفتند.
* پیش از آغاز بازی مراسم ویژه ای بمناسبت سالگرد درگذشت حاج احمد خمینی یادگار امام راحل ( ره) برگزارشد و اعضای دوتیم به تمثال وی ادای احترام کردند
 
 
 
 قبل ازشروع بازی انفجار چند ترقه فضای ورزشگاه را دگرگون کرد.
 
 حمید استیلی،‌ علی انصاریان، مهرزاد معدنچی، و داوود سیدعباسی از تیم پرسپولیس به سمت نیمکت استقلال رفتند وبا نیمکت نشینان این تیم روبوسی کردند.
 
 تماشاگران استقلال بسیار با نشاط‌ تر ازتماشاگران پرسپولیس بودند و تیمشان را بیشتر تشویق کردند.
 
 بازی با 10 دقیقه تاخیر ودر ساعت 10: 15 با سوت سعدکمیل داور این بازی شروع شد.
 
 وزش شدید باد در طول برگزاری  نیمه اول مسابقه در ورزشگاه کاملا محسوس بود.
 
 دکتر دادکان،‌ محمدرضا پهلوان، محمد حسن انصاریفرد، محمد حسین قریب، مهدی دادرس، برانکو ایوانکوویچ، و حسین فرکی از میهمانان ویژه این بازی بودند.
 
 بر روی نیمکت تیم فوتبال پرسپولیس خبری از محمود خوردبین سرپرست این تیم نبود.

 
 
***************************************************************************************************
 
 
 
 

داربی شصتم برنده نداشت / استقلال صدرنشینی را به پاس واگذارکرد
استقلال با تساوی در شصتمین داربی پایتخت صدرنشینی رقابتهای لیگ برتر را به پاس واگذارکرد.
دوتیم پس از تساوی درنیمه اول، بدون تغییرنیمه دوم را آغازکردند و انتظارمی رفت بازی در وقت دوم با حملات بیشتری ازسوی دوتیم پیگیری شود، ولی احتیاط بویژه ازجانب امیرقلعه نوعی ازصحنه های جذاب این دیدار کاست.
درمقابل پرسپولیس که دراین دیدار با تکیه بر تفکرات آری هان فوتبالی کاملا متفاوت و پرحوصله را ارائه می کرد، در این نیمه چند بار تا آستانه فروپاشی دروازه استقلال پیش رفت که کم دقتی مهاجمان پرسپولیس و درخشش وحید طالب لو دروازه بان مانع از نتیجه گیری سرخپوشان شد
 
 
 
 
اولین حادثه نیمه دوم روی سانتر عنایتی در دقیقه 64 اتفاق افتاد که نیکبخت در عین ناباوری توپ را با بغل با به کنار دروازه فرستاد . دقیقه 68 جواد کاظیمان روی یک و دوی بلند با کاویانپور از خط دفاعی استقلال گریخت و در شرایطی که می توانست با یک بغل پا معدنچی را صاحب موقعیت گلزنی کند اقدام به حرکت انفرادی کرد تا طالب لو با خروج به موقع خود توپ را تصاحب کند.
در ادامه بازی تا حدودی در میانه میدان جریان یافت و پاسهای اشتباه از جانب بازیکنان هر دو تیم ، بازی را از جذابیت و هیجان لازم دور کرد.
استقلال در ادامه با به میدان فرستادن گیلائوری و منصوریان به جای طالب نسب و نیکبخت واحدی قدرت تازه ای به جناح چپ خود بخشید و از این دقیقه به بعد اساس حملات خود را از این جناح و روی سانترهای گیلائوری پایه گذاری کرد که هوشیاری مدافعین پرسپولیس بویژه کریم باقری در آخرین نقطه دفاعی این تیم مانع از گلزنی عنایتی و اکبرپورشد.
دقیقه 80 سانتر منصوریان درمیان مدافعان پرسپولیس برای رضا عنایتی می توانست استقلال را صاحب گل برتری کند، اما عنایتی با بی دقتی این فرصت ایده آل را از دست داد. یک دقیقه بعد پاس به جلوی تماشایی جباری می توانست این بار اکبرپور را صاحب گل کند که مهاجم استقلال در شرایطی نامتعادل توپ را از درون محوطه شش قدم به بیرون زد.
دقیقه 90 جواد کاظمیان پا به توپ ازجناح راست از دفاع استقلال گریخت و با ضربه ای زمینی دروازه طالب لو را هدف گرفت، اما واکنش تماشایی دروازه بان استقلال در آخرین لحظه مانع ازگلزنی پرسپولیس شد تا درنهایت شصتمین دیدار سنتی تیمهای استقلال و پرسپولیس بدون گل به پایان برسد.
با این تساوی استقلال 48 امتیازی شد، ولی بدلیل تفاضل گل کمتر نسبت به پاس، در رده دوم جدول جای گرفت وصدرنشینی را به پاس واگذارکرد تا کورس قهرمانی در هفته های آینده دیدنی تر و هیجان انگیزترشود. در نیمه دوم تنها محمدرضا مامانی از پرسپولیس از داورکارت زرد گرفت.

 
************************************************************************************************************
 
 
 
 

درگیری بازیکنان دو تیم در پایان بازی / احتمال جریمه و محرومیت برای خاطیان داربی
برخی ازبازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس درپایان این بازی با یکدیگر درگیری لفظی و فیزیکی پیداکردند.
 درحالی که داورکویتی این بازی سوت پایان دیدار را به صدا درآورده بود، علی علیزاده و محمود فکری درداخل زمین با یکدیگر درگیرشدند که این درگیری به تونل ورودی به رختکتن نیز کشیده شد.
بازیکنان استقلال معتقدند بودند علی علیزاده به محمود فکری فحاشی کرده است، اما بازیکنان پرسپولیس این اتهام را قبول نداشتند وهمین امر باعث شد درگیری بازیکنان دوتیم بالا بگیرد
 
 
 
دراین درگیری مربی استقلال نیز حضورداشت که بحث لفظی آنها در آستانه تبدیل شدن به درگیری فیزیکی با دخالت مسئولان دوتیم پایان پذیرفت.
لازم به یادآوری است علیزاده در دقایق پایانی بازی با تکلی خشن بر روی پای حسین کاظمی مدافع تیم استقلال باعث اعتراض شدید مسوولان و بازیکنان استقلال شد. یکی ازمسوولان کمیته داوران فدراسیون فوتبال با تاکید بر این نکته که منتظرگزارش داورکویتی و ناظرفدراسیون هستند و بنظرمی رسد با توجه به سرپیچی برخی بازیکنان ازقوانین، محرومیت و جریمه احتمالی برخی بازیکنان دوتیم محتمل بنظر می رسد.
 
 
 
 
 
**********************************************************************************************************
 
 
 
 
این جوانمردانه ترین بازی دو تیم بود / هنوز نمی توان درمورد قهرمانی اظهارنظرکرد
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر 5 دقیقه آخر بازی را کنار بگذاریم به نظر من این دیدار جوانمردانه ترین بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس بود.
امیرقلعه نویی پس ازتساوی تیمش برابر پرسپولیس با در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: متاسفانه در5 دقیقه پایانی  یکی از بازیکنان با حرکاتی که انجام داد اجازه نداد بازی درکمال جوانمردی به پایان برسد.
قلعه نویی در ارزیابی فنی خود ازبازی گفت: نیمه اول روند عادی نداشت، اما در نیمه دوم با سرعتی که به بازی دادیم موقعیتهای زیادی ایجاد کردیم ومی توانستیم به گل برسیم، اما متاسفانه بازیکنان ما نتوانستند از موقعیتها استفاده کنند.
سرمربی استقلال با بیان این که مشکل گل نزنی درچند بازی اخیر استقلال وجود داشته است، گفت: ما در این بازی نیز موقعیتهای زیادی برای گلزنی داشتیم، اما نتوانستیم ازآنها استفاده کنیم
 
 
 
قلعه نویی درمورد از دست دادن صدرنشینی لیگ برترگفت: هنوز تا پایان مسابقات 5 هفته دیگر باقی مانده است و اظهارنظر درمورد قهرمان زود است.
وی درمورد داوری این دیدارگفت: بنظرمن برخی از داوران داخلی ما می توانستند این بازی را قضاوت کنند، اما به هرحال داور کویتی نیز درمجموع قضاوت خوبی داشت، اما دریک صحنه نسبت به خطای پنالتی مشکوک هستند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان ابراز امیدواری کرد: این تیم بتواند در ادامه بازیها به  روند گذشته بعنوان قهرمانی دست یابد.

 
 
*************************************************************************************
 
 
 
 
سعد کمیل در استفاده از کارتها توجیه شده بود
سعد کمیل در مجموع قضاوت متعادل و منصفانه ای داشت و توانست در زمین به خوبی اعمال مدیریت کند .
هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری فوتبال با بیان این مطلب درخصوص داوری دیداراستقلال و پرسپولیس  گفت : سعد کمیل درمجموع درمقایسه با داوران قبلی داربی کمتر ازکارت های زرد و قرمز استفاده کرد و سعی داشت با اعمال مدیریت به اداره بازی بپردازد که به اعتقاد من این شیوه قضاوت آنهم از سوی یک داور آسیایی را باید مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد .
نصیرزاده تصریح کرد : البته کمیل می توانست با کارت های زرد بیشتری ازخشونت بازی بکاهد ولی به نظر رسید در این کار توجیه شده است بطوری که از همان ابتدای کار اصل را بر اداره بازی بدون عوامل بازدارنده گذاشت و خوشبختانه بازیکنان نیز در اعمال این نوع مدیریت به او کمک کردند تا کمترین حادثه را در جریان این داربی شاهد باشیم .
وی در خصوص تک دقیقه 90 علی علیزاده بر روی حسین کاظمی گفت : به اعتقاد من تکل سنگین علیزاده کارت قرمز مستقیم داشت چون علاوه بر اینکه در این صحنه توپی وجود نداشت تکل علیزاده درست روی ساق پای کاظمی فرود آمد و همانطور که دیدید او بر اثر شدت مصدومیت قادر به ادامه بازی نشد
 
 
 
 
نصیرزاده با تاکید بر اینکه خطایی که در آخرین دقیقه وقت اول از سوی محمد رضا مامانی بر روی اصغر طالب نسب درون محوطه جریمه رخ داد به هیچ وجه پنالتی نبود گفت : به اعتقاد من در این صحنه دوبازیکن تنه به تنه شدند و در نهایت ازکنار مالکیت توپ را از آن خود کرد و هیچگونه خطایی دراین صحنه اتفاق نیفتاد . 
کارشناس داوری فوتبال کشور یادآورشد : درچند صحنه کمک داوران با سعد کمیل ناهماهنگ نشان دادند و حتی در دو صحنه نیمه دوم به اشتباه حرکت بازیکنان استقلال را آفساید اعلام کردند که این اشتباهات بسیارفاحش بود .
نصیرزاده در پایان گفت : درمجموع قضاوت کمیل دراین دیدارمتعادل بود ، هرچند اتفاقات این مسابقه هم با داربی های گذشته تفاوت داشت و کمتر حادثه یا درگیری جدی بین بازیکنان رخ داد .
 
 
**************************************************************************************************************
 
 
 

مساوی عادلانه بود / هنوز با پرسپولیس خیلی کار دارم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در دیدار برابر استقلال گفت: به نظر من نتیجه مساوی برای هر دو تیم عادلانه بود.
آری هان که پس از بازی برابر استقلال با خبرنگاران گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب افزود:  از بازی امروز راضی هستم و تصورمی کنم تماشاگران نیز از دیدن این دیدارراضی شده باشند.
وی ادامه داد: هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند.
آری هان با بیان اینکه بازیکنان پرسپولیس در این دیدار با تعصب خاصی بازی کردند گفت : بازیکنان ما برای این بازی انگیزه های زیادی داشتند و فوتبال خوب و قابل قبولی را نیز به نمایش گذاشتند اما قطعا ما در دیدارهای آینده کارزیادی پیش رو داریم و هنوز برای بهترشدن فرصت داریم که قطعا در دیدارهای آینده تیم بهتری را از پرسپولیس خواهید دید

 
 
 
وی در مورد قضاوت داورکویتی این بازی گفت: این داور در رقابت های آسیائی جام را از من گرفت اما درمورد قضاوت امروزش و صحنه مشکوک به پنالتی نمی توانم اظهار نظر کنم. بهرحال از یک بازی فوتبال یکی به داورمعترض است و یکی هم از قضاوت او راضی است.
آری هان در مورد عملکرد جواد کاظمیان گفت : کاظمیان در این بازی تلاش زیادی ازخود نشان داد اما به دلیل اینکه تیم استقلال از او شناخت کافی داشت نتوانست درگلزنی موفق شود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد بازی استقلال گفت: آنها درطول بازی آرامش خوبی داشتند اما فکرمی کنم بازیکنان ما پس از 20 دقیقه ابتدای بازی با افت بدنی مواجه شدند و نتوانستند کارایی لازم را داشته باشند.
سرمربی هلندی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان با تشکر ازهواداران این تیم گفت: به نظر من همه چیز برای برگزاری مطلوب این دربی آماده بود و هواداران ما نیز به خوبی پرسپولیس را تشویق کردند.

 
*********************************************************************************************************
 
 
 

بازیکن حاشیه سازی نیستم / درگیری خاصی رخ نداد
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس درگیری خود با محمود فکری را رد کرد و گفت: بازیکن بی ادبی نیستم که بخواهم با این قبیل حرکات حاشیه سازی کنم.
علی علیزاده پس از پایان بازی  پیرامون درگیری اش با محمود فکری ضمن بیان این مطلب افزود: تصورنمی کنم اتفاق خاصی افتاده باشد. این تنها یک اتفاق ساده در فوتبال بود که با دخالت مربیان خیلی زود خاتمه یافت

 
 
 
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در مورد ارزیابی خود از این دیدارگفت : بازی خوبی بود و ما موقعیت های زیادی برای گلزنی داشتیم اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. امیدوارم در دیدارهای آینده بتوانیم مشکل گلزنی پرسپولیس را هم حل کنیم. 
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 11:56  توسط حسین  | 
پرسپوليس 0 استقلال 0
جذاب اما بدون گل
شصتمين داربي تهران كه بين دو تيم استقلال و پرسپوليس از ساعت 15 در ورزشگاه آزادي برگزار شد، با تساوي به پايان رسيد.
 در اين مسابقه تلاش دو تيم در پايان نود دقيقه گلي را در بر نداشت تا اين ديدار با تساوي بدون گل به پايان برسد.
اين بيست و پنجمين تساوي دو تيم در داربي بزرگ تهران بود كه در حضور صد هزار تماشاگر بدست آمد.
البته دو تيم عملكرد بسيار خوبي را در طول مسابقه از خود به نمايش گذاشتند كه در صورت دقت مهاجمين مي توانست نتيجه بهتري در اين ديدار بدست آيد.
لازم بذكر است غلامرضا عنايتي، پيروز قرباني و محمود فكري از استقلال و جواد كاظميان و محمد رضا ماماني از پرسپوليس در اين ديدار از سعد كميل داور كويتي، كارت زرد دريافت كردند.

 
 

در پايان ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس؛
درگيري فيزيكي مرفاوي و عليزاده
 
در پايان ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس صمد مرفاوي و علي عليزاده به شدت با يكديگر درگير شدند.
 هنگامي كه بازيكنان استقلال و پرسپوليس در حال ترك زمين مسابقه و رفتن به رختكن بودند، علي عليزاده و حسين كاظمي با يكديگر درگيري لفظي پيدا كرد.
اين درگيري با دخالت بازيكنان دو تيم كار به در گيري فيزيك مبدل شد.
صمد مرفاوي، مربي استقلال نيز به اين درگيري اضافه شد و با عليزاده درگيري فيزيكي پيدا كرد و صحنه‌هاي بسيار تلخي را خلق كرد.
درنهايت با دخالت كريم باقري، كاپيتان پرسپوليس اين درگيري به پايان رسيد.قرعه کشي ليگ قهرمانان انجام شد
در حالي که هنوز چهره هشتمين تيم حاضر در مرحله يک چهارم نهايي رقابت هاي ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا مشخص نشده قرعه کشي اين مرحله از مسابقات انجام شد.
ظهر روز جمعه مراسم قرعه کشي با حضور مقامات يوفا و همچنين نمايندگان تيم ها در پاريس برگزار شد.
ا طبق قرعه اعلام شده حساس ترين بازي اين مرحله جدال آرسنال و يوونتوس خواهد بود در حالي که جدال هاي نيمه نهايي مي تواند حساسيت بيشتري داشته باشد.
تنها نماينده فوتبال انگلستان در بازي رفت پذيراي صدرنشين سري آ خواهد بود. ميلان دومين تيم کالچيو در بازي رفت ميهمان المپيک ليون خواهد بود که شاگردان آنچلوتي در اين مرحله به هيچ وجه کار آساني ندارند.
ليون در دور اول رئال مادريد را شکست داده بود و در اين مرحله با اقتدار از سد آيندهوون گذشت البته در حالي که ميلان هم در ليگ قهرمانان چهره متفاوتي دارد و بايرن را شکست داده است.
بارسلونا که حساس ترين و سخت ترين جدال مرحله يک هشتم نهايي را پشت سر گذاشت در بازي رفت اين مرحله ميهمان بنفيکا خواهد بود. تيم پرتغالي که ليورپول را شکست داده حالا در برابر يکي ديگر از غول هاي بزرگ فوتبال اروپا قرار مي گيرد و البته بارسا نسبتا کار آساني براي صعود دارد.
برنده ديدار اينتر ميلان و آژاکس نيز که هنوز انجام نشده در بازي رفت مرحله يک چهارم نهايي ميزبان ويارئال خواهد بود.
به نظر مي رسد که تقابل تيم ها در اين مرحله به نوعي منصفانه است و تيم هاي قدرتمند در برابر حريفان ضعيف تري قرار مي گيرند اما در حالي که بارسا و ميلان دو شانس اول قهرماني محسوب مي شوند اين دوتيم در صورت صعود به مرحله بعد در نيمه نهايي مقابل هم قرار مي گيرند.
قرعه کشي دور نيمه نهايي به اين ترتيب است که برنده بازي هاي تيم هاي بارسلونا و ميلان در نيمه نهايي مقابل يکديگر قرار مي گيرند و در سوي ديگر نيز برنده بازي هاي ويا رئال و يوونتوس به مصاف هم خواهند رفت.
ديدار هاي رفت مرحله يک چهارم نهايي در تاريخ 28 و 29 ماه مارس انجام مي شود و بازي هاي برگشت برگشت چهارم و پنجم آوريل انجام خواهد شد.
بازي هاي رفت از مرحله نيمه نهايي هجدهم و نوزدهم آوريل برگزار خواهد شد و ديدارهاي برگشت در تاريخ هاي 25 و26 .
جدال فينال رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا در روز هجدهم ماه مي در ورزشگاه استادو پرانس پاريس برگزار خواهد شد
.
 
 

غنا حريف تداركاتي تيم ملي ايران
سخنگوي فدراسيون فوتبال غنا: مذاكرات خوبي با فدراسيون فوتبال ايران داشته ايم

فدراسيون فوتبال غنا از بازي تداركاتي با تيم ملي ايران خبر داد.
 فدراسيون فوتبال غنا در اعلام برنامه هاي آماده سازي تيم ملي فوتبال اين كشور جهت حضور در رقابت هاي جام جهاني 2006 آلمان به بازي تداركاتي با تيم ملي ايران اشاره كرد.
راندفي آببي، سخنگوي فدراسيون فوتبال غنا به يكي از خبرگزاري هاي معتبر اروپائي گفت: ما بازي با كره جنوبي را در تاريخ 4 ژوئن در اسكاتلند قطعي كرده ايم ولي همچنين در مذاكراتمان با ايران، بلژيك و اوكراين پيشرفت خوبي داشته ايم.
سخنگوي فدراسيون فوتبال غنا زمان اين بازي ها را پيش از شروع جام جهاني اعلام كرد.
گفتني است تيم ملي غنا در گروه پنج جام جهاني 2006 با جمهوري چك، ايتاليا و آمريكا هم گروه است.

 

بازهم زنان را راه ندادند
در روز بازی ایران و کاستاریکا ، گروهی از زنان که تصمیم داشتند برای تشویق تیم ملی به استادیوم آزادی بروند ، با ممانعت مامورین نیروی انتظامی مواجه شدند . تصاویری از تلاش ناکام این زنان در زیر آمده
 
 
 
 
 
 

آرش ميراسماعيلي مرد سال جودو ايران شد
 آرش ميراسماعيلي از سوي فذراسيون جودو به‌عنوان مرد سال جودو ايران انتخاب شد.
ميراسماعيلي دارنده 2 مدال طلاي جهان كه امسال در مسابقات جهاني مصوبه مدال قره دست يافت به عنوان مرد سال جودو ايران انتخاب شد و پس از وي رضا رودکي و عباس فلاح دوم و سوم شدند.
اميدواريم اين انتخاب به‌جا باعث شده تا آرش در بازي‌هاي آسيايي قطر نيز با قدرت پاي به ميدان گذاشته و مدال طلا را براي كاروان ورزشي ايران به ارمغان آورد
 
 

مسي:
جاي بازيگر در سينما است نه در زمين ورزش
ليونل مسي، بازيكن تيم بارسلونا در صدد است تا با شكست چلسي به مورينيو و مردان او به علت اتهامات اخير آنها درس عبرت بدهد.
 در ديدار رفت ميان تيم هاي چلسي و بارسلونا دل اورنو ستاره محبوب چلسي به علت خطا روي مسي از بازي اخراج شد و مورينيو معتقد است كه وي بازيگر خبوي است و عملا خود را به زمين زده تا دل اورنو اخراج شود.
مسي طي مصاحبه اي اظهار داشت: "مي خواهم بهترين بازي خود را برابر چلسي به نمايش بگذارم تا توانايي خود را به سرمربي مغرور اين تيم ثابت كنم."
وي در اداهم افزود: "او مرا يك بازيگر خوانده است كه بايد بگويم كاملا در اشتباه است، زيرا من يك فوتباليست حرفه اي هستم نه يك بازيگر سينما."
 

مرحله يك هشتم نهايي جام حذفي؛
 
عصر امروز و با برگزاري چهار مسابقه مرحله يك هشتم نهايي جام حذفي كشور پيگيري شد.
ب در يكي از مهترين ديدارهاي عصر امروز، تيم ذوب آهن اصفهان در حاليكه در پايان نيمه اول با يك گل از ميزبان خود نوژن مازندران پيش بود، در پايان مسابقه با قبول شكست دو بر يك از گردونه مسابقات كنار رفت.
در ديگر ديدار نيز تيم ملوان بندر انزلي در ورزشگاه خانگي خود ميزبان پيكان تهران بود. اين مسابقه در پايان نود دقيقه قانوني با تساوي يك بر يك به پايان رسيد اما در وقت هاي اضافي تيم ملوان با نتيجه سه بر دو ميهمان خود را شكست داد و راهي مرحله يك چهارم نهايي شد.
در شيراز نيز تيم پيام مخابرات مقابل ميهمان خود سپاهان نوين اصفهان با نتيجه يك بر صفر شكست خورد تا نتوانند به مرحله بعد صعود كند.
لازم بذكر است ديدار تيم هاي تراكتورسازي و مازيران ساري در حاليكه با برتري يك بر صفر تيم تراكتور در جريان بود به علت ترك زمين مسابقه توسط مازيران در دقيقه 50 در اعتراض به تصميم داور نيمه تمام ماند كه به احتمال قوي نتيجه اين مسابقه سه بر صفر به سود تراكتور سازي اعلام خواهد شد.

 

كاكا:اميدوارم بالاك به ميلان بيايد
كاكا ستاره برزيلي تيم فوتبال ميلان ايتاليا تمايل شديد خود را در خصوص انتقال ميشائيل بالاك كاپيتان تيم ملي فوتبال آلمان به باشگاه ميلان اعلام كرد.
 اين ملي پوش ارزنده برزيلي همچنين اظهار داشت: آرزو مي كنم روزي با بالاك در يكي از قهوه خانه هاي استاربكس يك فنجان قهوه بنوشم تا شايد بتوانم بالاك را براي آمدن به ميلان متقاعد سازم.
كاكا در ادامه افزود: "ميشائيل بالاك بازيكن باهوش و با تكنيكي است كه به راحتي مي تواند در ميلان و فوتبال ايتاليا بدرخشد."
 

سايت رسمي فيفا؛
پيروزي بزرگ فولاد و گلزني هاي دايي
سايت رسمي فيفا با عكسي از علي دايي و شادماني او پس از گلزني مقابل الغرافه به پيروزي تيم هاي ايراني در ليگ قهرمانان آسيا اشاره كرد.
 سايت رسمي فيفا، فدراسيون جهاني فوتبال،‌ در تحليل روز اول ليگ قهرمانان آسيا در خصوص تيم هاي ايراني فولاد و صباباتري نوشت:
بزرگ ترين پيروزي را تيم فولاد كسب كرد كه القادسيه كويت را شش بر صفر مغلوب كرد. اصغر رامشگر، ميثم سليماني، علي بداوي، مجاهد خذيراوي، نادر احمدي و پژمان منتظري همگي در تهران گلزني كردند.
سايت فيفا در ادامه با ميان تيتر "دايي دو گله" نوشت: دو گل علي دايي برترين گلزن ملي در دنيا در مقابل الغرافه قهرمان قطر، پيروزي دو بر صفر را براي تيم تازه وارد صباباتري ارمغان آورد.
 
 

دلار دربزرگراه
واقعيت هاي تلخ بسكتبال ايران
در چند سال اخيرباورود بازيكنان خارجي به ليگ برتر بسكتبال وافزايش دستمزد بازيكنان نه تنها دلال بازي در بسكتبال رشد پيدا كرده است بلكه برخي از مربيان نيز درانتقال بازيكنان خارجي بسكتبال "سهم هاي پنهاني" دارند.
اي بازيكنان خارجي درصحبت هاي اخير خود پرده از واقعيت هاي تلخ بسكتبال ايران برداشت. به گفته وي كه نحواست نامش فاش شود، برخي از مربيان بدون اطلاع مديران باشگاه ارتباطات خود رابا بازيكنان خارجي ودلال هاي آنان به حدي گسترش مي دهند تا پول هنگفتي از بابت قرارداد اين بازيكنان نصيب آنان شود.
اين مربيان قيمت خارجي هارا بيشتر از آنچه شايستگي شان است تعيين مي كنند وپس از توافق با بازيكن مقداري از پول قرارداد راتصاحب مي كنند. مديران كم اطلاع از بازار مكاره استخدام بازيكنان، بيشتر دردام خود ساخته مربيان ودلال ها گرفتار مي شوند.
اين دلال بازيكن اعتراف كرده است يكي از مربيان ليگ برتر به خاطر تاييد فني يك بازيكن خارجي در قراري دريكي از بزرگراه هاي تهران مبلغ قابل توجهي را دريافت كرده است كه وي شاهد اين قرارمربي با بازيكن خارجي بوده است .
 
 

در اولين بازي رسمي مجيدي
الاهلي متوقف شد
تيم الاهلي كه از فرهاد مجيدي در خط خمله تيمش سود مي برد، نتوانست مقابل اسپورت كلاب به پيروزي برسد.
 در آغاز هفته پانزدهم ليگ دسته اول امارات تيم الاهلي با مهاجم ايراني اش فرهاد مجيدي در زمين اسپورت كلاب به تساوي بدون گل دست يافت.
با اين تساوي الاهلي شانس قرارگرفتن در صدر جدول را از دست داد. ديدار رفت دو تيم نيز با تساوي 2 بر 2 خاتمه يافته بود.
مجيدي كه اولين بازي رسمي خود را براي الاهلي انجام مي داد در نيمه اول تنها مهاجم الاهلي بود ولي در نيمه دوم فيصل خليل هم به او در خط حمله الاهلي اضافه شد.
با اين تساوي تيم فرهاد مجيدي با 31 امتياز همچنان در مكان دوم جدول قرار دارد. الوحده نيز با 31 امتياز و به خاطر تفاضل گل بهتر و يك بازي كمتر صدرنشين است. الوحده روز يكشنبه با بن ياس ديدار مي كند.

 

پنجمين حضور مهدوي كيا در تيم منتخب بوندسليگا
راكت ايراني هامبورگ، پرافتخارترين بازيكن هفته بيست و چهارم
 
مهدي مهدوي كيا براي پنجمين بار در طول مسابقات اين فصل بوندسليگا، در تيم منتخب هفته قرار گرفت.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ او در بازي مقابل بايرن مونيخ استثنايي ظاهر شد و نمره 5/1 گرفت كه بهترين نمره اش در جريان 24 هفته اخير رقابت ها محسوب مي شود.
در تيم منتخب هفته بيست و چهارم، مهدوي كيا با پنج بار حضور در اين تيم، پرافتخارترين بازيكن محسوب مي شود.
لل (كلن)، ويتك (نورنبرگ)، ينتش (ولفسبورگ)، دمل (هامبورگ)، دي يانگ (هامبورگ)، پولاك (نورنبرگ)، پودولسكي (كلن)، تورك (ماينتس)، سائنكو (نورنبرگ) و وورنز (دورتموند) ديگر حاضرين در تيم منتخب هفته بيست و چهارم هستند.
ميانگين نمرات مهدوي كيا در مسابقات امسال كه از كيكر دريافت داشته 17/3 است.


در گيري در هتل المپيك
ضرب و شتم ماماني توسط سياوش اكبرپور
 
ساعاتي پس از داربي تهران بازيكنان استقلال كه محل اردوي آنها در هتل المپيك بود قصد ترك اين هتل را داشتند ولي حمله شديد سياوش اكبرپور به محمد رضا ماماني همه نگاهها را به سمت اين 2 بازيكن جلب كرد.
ماماني كه براي انجام كار شخصي به هتل المپيك رفته بود ،بي جهت مورد حمله و ضرب وشتم سياوش اكبر پور قرار گرفت كه در اين بين ليدرهاي تيم استقلال هم به كمك اكبر پور آمدند و هافبك پرسپوليس را به شدت تهديد كردند .
ر اين بين اقدام مسئولان و حراست هتل المپيك باعث شد ،ماماني از يك خطر جدي نجات يابد ،ولي مسئولان تيم استقلال در اين درگيري هيچ عكس العملي از خود نشان ندادند و فقط نظاره گر حمله اكبرپور به ماماني بودند.
 
 

Iran
Karimi assente per due mesi
 
Il centrocampista iraniano del Bayern Monaco Ali Karimi sara` assente dai campi di gioco per due mesi. Alla base di questa assenza, che potrebbe durare sino a sette settimane
Ipna: Il centrocampista iraniano del Bayern Monaco Ali Karimi sara` assente dai campi di gioco per due mesi. Alla base di questa assenza, che potrebbe durare sino a sette settimane, un problema al piede destro, come annunciato dallo stesso club bavarese.
Il giocatore ha contratto l`infortunio al minuto 61 della gara Bayern Monaco-Ambrugo, valido per la 24.a giornata del campionato di calcio tedesco (Bundesliga), disputatasi a Monaco di Baviera e vinta dagli ospiti per 2-1.
 
 

لیگ برتر فوتبال 84
 
امتیاز
تفاضل گل
خورده
زده
مساوی
باخت
برد
تعداد بازی
تیم
ردیف
48 22 17 39 9 3 13 25 پاس 1
48 20 13 33 9 3 13 25 استقلال تهران 2
42 18 16 34 12 2 10 24 سایپا 3
36 9 24 33 7 7 10 24 ذوب آهن 4
36 2 22 24 9 5 9 23 صبا باتری 5
35 2 24 26 5 10 10 25 سپاهان 6
33 0 19 19 9 8 8 25 ابومسلم 7
33 -1 22 21 12 6 7 25 فجر سپاسی 8
33 -5 31 26 6 8 9 23 فولاد خوزستان 9
32 0 30 30 8 8 8 24 پرسپولیس 10
29 -9 32 23 5 11 8 24 ملوان 11
27 -3 36 33 6 12 7 25 استقلال اهواز 12
27 -7 25 18 9 10 6 25 برق شیراز 13
24 -16 37 21 6 13 6 25 راه آهن 14
19 -15 33 18 7 14 4 25 شهید قندی یزد 15
19 -17 32 15 7 12 4 23 شموشک نوشهر 16

 

برنامه مسابقات ليگ برتر
هفته بيست و ششم
يكشنبه 21/12/84 15:30 شموشك - صباباتري شهداي نوشهر نوشهر
يكشنبه 21/12/84 15:30 فولاد خوزستان - ذوب آهن تختي آبادان
يكشنبه 21/12/84 15:30 سايپا تهران - ملوان انزلي انقلاب كرج
هفته بيست و ششم
 جمعه 26/12/84 15:30 صباباتري - شهيد قندي درخشان تهران
جمعه 26/12/84 15:30 برق شيراز - فولاد خوزستان حافظيه شيراز
جمعه 26/12/84 15:30 ابومسلم - سايپا ثامن الائمه مشهد
جمعه 26/12/84 14:30 ملوان - پيروزي تهران تختي انزلي
جمعه 26/12/84 16:30 استقلال تهران - شموشك آزادي تهران
جمعه 26/12/84 15:30 استقلال اهواز - فجرسپاسي تختي شوشتر
شنبه 27/12/84 15:30 راه آهن - فولاد مباركه سپاهان اكباتان تهران
شنبه 27/12/84 15:30 ذوب آهن - پاس تهران ذوب آهن فولادشهر

هفته بيست و پنجم رقابتهاي ليگ برتر فوتبال/
استقلال 0 - پرسپوليس 0
 
حاشيه هاي قبل از داربي 60
 
 
 
 |+| نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1384ساعت 11:45  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم اسفند 1384ساعت 14:44  توسط حسین  | 

دوست عزیز

 

جناب آقای میثم فرهودی

 

 

مصیبت وارده را به شما و خانواده

 

 

 

محترمتان تسلیت عرض نموده، برای

 

 

 

 شما صبر و برای آن مرحوم

 

 

 

 علو درجات را ازخداوند متعال

 

 

 

 خواستاریم.     تربیت بدنی دانشگاه

 

 |+| نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند 1384ساعت 14:43  توسط حسین  | 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند 1384ساعت 12:20  توسط حسین  | 

پيرو همکاري و مساعدت مسئول تربيت بدني دانشگاه جناب آقاي

 

ابوالقاسم پور، وقت آزاد فوتسال دانشجويان روز يکشنبه

 

 مورخ 14/12/84  از ساعت 21 الي 45/23 خواهد بود.

 

در ادامه اين اطلاعيه آمده است که وقت آزاد واليبال گروه  

 

از روز يکشنبه از ساعت 30/22 الي 24 به روز دوشنبه

 

ساعت 18 الي 30/19 تغيير کرده است

 |+| نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند 1384ساعت 15:22  توسط حسین  | 


 |+| نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند 1384ساعت 12:55  توسط حسین  | 
مراسم افتتاحيه بيستمين دوره بازي‌هاي المپيك زمستاني 2006 تورين ايتاليا

به همراه

رژه كاروان ايران در مراسم افتتاحيه المپيك زمستاني 2006 تورينو ايتاليا

 

 

 

 |+| نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند 1384ساعت 12:48  توسط حسین  | 
 
 
 
ورزش در عباسپور
 
 
 
 
 
 
 |+| نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند 1384ساعت 12:46  توسط حسین  | 
بلاتر از چلسي و بارسلونا خواست جوانمردانه بازي كنند
 "سپ بلاتر" رئيس فدراسيون بين‌المللي فوتبال از تيم‌هاي فوتبال چلسي انگلستان و بارسلونا اسپانيا خواست در بازي سه‌شنبه شب خود، كه ديداري پرفشار پيش بيني شده است، يك بازي جوانمردانه به نمايش بگذارند. اين ديدار كه بازي برگشت دو تيم در مرحله حذفي رقابت‌هاي جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا محسوب مي‌شود، قرار است در ورزشگاه "نيوكمپ" بارسلون برگزار شود. ديدار رفت اين دو تيم با نتيجه دو بر يك به سود تيم بارسلونا پايان يافت و اخراج " آسي‌ير دل هورنو" مدافع چلسي كه پس از خطا برروي "ليونل مسي" بازيكن حريف انجام شد، حاشيه‌هايي را به دنبال داشت. خوزه مورينيو سرمربي چلسي، ليونل مسي را به اعمال حركات نمايشي براي فريب داور بازي متهم كرد. به‌گزارش خبرگزاري رويترز، بلاتر درخواست از دو تيم ياد شده را پس از نشست هيات قانونگذاري اتحاديه بين‌المللي فوتبال در سوئيس اعلام كرد. اين نشست دستورالعمل‌هايي را براي داوران به منظور سخت‌گيري نسبت به بازي‌هاي فريبكارانه و لجوجانه در ديدارهاي جام جهاني صادر كرده است. بلاتر در برابر پرسش خبرنگاران كه ديدگاه او را در اين زمينه جويا شده بودند، گفت: اميدوارم ديدار آينده دو تيم در شهر بارسلونا بر مبناي يك بازي جوانمردانه انجام شود. من همين اميد را نسبت به تمامي ديدارهاي فوتبال دارم. گفتني است زماني كه دو تيم مذكور سال گذشته در ورزشگاه نيوكمپ ديدار كردند، "خوزه مورينيو" سرمربي چلسي، ادعاهايي را عليه "آندرياس فريسك" داور مسابقه و "فرانك ريكارد" سرمربي بارسلونا مطرح ساخت كه باعث جريمه و اعمال محروميت عليه وي از سوي فيفا و بازنشستگي زودتر از موعد فريسك شد.
 
كاپيتان تيم ملي كره جنوبي از فوتبال خداحافظي كرد
"يو سانگ چول" كاپيتان سابق تيم ملي فوتبال كره جنوبي روز شنبه پس از ناكامي در بهبودي از مصدوميت طولاني، بازنشستگي و كناره‌گيري خود را از دنياي فوتبال اعلام كرد. به گزارش خبرگزاري رويترز، اين بازيكن ‪ ۳۴‬ساله كره‌اي ، از مدتها پيش از مصدوميت زانو رنج مي‌برد و تلاش او براي بهبودي كامل و بازگشت به ميادين فوتبال با شرايط مناسب، ناكام ماند. يو سانگ چول كه نقش كليدي در رساندن تيم ملي كره جنوبي به مرحله نيمه نهايي رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۲۰۰۲‬داشت، روز شنبه پس از يك ماه كلنجار رفتن در اين زمينه، باشگاه خود "اولسان تايگرز" را از اين تصميم آگاه ساخت. وي به خبرنگاران گفت: بسيار مايل بودم كه دوران بازيگري خود را پس از رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال در آلمان به پايان برسانم اما متاسفانه اين كار ميسر نشد. اين بازيكن خط مياني افزود: اميدوار بودم يك سال ديگر بتوانم بازي كنم اما زماني كه در مصدوميت من بهبودي ديده نشد، ادامه حضور در ميادين فوتبال خودخواهانه بود. سانگ چول بازگشت به فوتبال ژاپن، جايي كه او براي تيم‌هاي "يوكوهاما" و "كاشيما" بازي كرده بود و نيز حضور در ليگ فوتبال استراليا را رد كرد. وي خاطرنشان ساخت: حضور من هيچ منفعتي براي تيم ملي كره و يا باشگاه "اولسان" نداشت. من اين تصميم را پس از فكر بسيار گرفتم و معتقدم بهترين تصميم بوده است. يو سانگ چول حضور در تيم ملي كره جنوبي را از سال ‪ ۱۹۹۴‬در ديدار برابر آمريكا آغاز و در مجموع ‪ ۱۲۲‬بار براي اين تيم به ميدان رفت و ‪ ۱۸‬گل ملي نيز در كارنامه خود ثبت كرده است.
سرمربي تيم فوتبال آلمان به كميته ورزش مجلس اين كشور احضار مي‌شود
 شماري از نمايندگان پارلمان آلمان روز شنبه اعلام كردند "يورگن كلينزمن" سرمربي تيم ملي فوتبال اين كشور براي ارايه پاره‌اي توضيحات در مورد روش تمرين و تيمداري خود به كميته ورزش مجلس احضار مي‌شود. به‌گزارش خبرگزاري رويترز از برلين، بعد از باخت سنگين و شوك برانگيز ‪ ۴‬بر ‪ ۱‬تيم آلمان در ديدار دوستانه مقابل ايتاليا، اعضاي حزب دموكرات مسيحي و سوسيال دموكرات مجلس آلمان خواستار پاسخگويي كلينزمن در مورد روند آمادگي تيم براي حضور در جام جهاني شدند. "نوربرت بارتل" يكي از اعضاي حزب دموكرات مسيحي به رهبري خانم "آنگلا مركل" صدراعظم آلمان به روزنامه بيلد گفت: خيلي خوب است اگر آقاي كلينزمن به كميته ورزش مجلس آمده و توضيح دهند چه اهداف و مقاصدي دارند تا آلمان قهرمان جام جهاني شود. بارتل تصريح كرد: نتيجه ديدار با ايتاليا تاسف آور بود و ما در شگفتيم كه چگونه اين اوضاع تا تابستان بهبود خواهد يافت. دولت فدرال بزرگترين حامي برگزاري رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬است و به همين دليل من مايلم توضيحاتي از او (كلينزمن) بشنوم. آلمان از روز ‪ ۹‬ژوئن (‪ ۱۹‬خرداد) ميزبان هجدهمين دوره پيكارهاي جام جهاني است. "رينولد همكر" نماينده حزب سوسيال دموكرات در كميته ورزش نيز گفت: دوست دارم از آقاي يورگن كلينزمن بشنوم كه چگونه مي‌خواهد زيربناي محكم و قابل اطميناني براي تيم بسازد. به گفته وي "كلينزمن بازيكنان خوبي در اختيار دارد اما عوامل متعددي براي نگراني وجود دارد. او بايد كم كم بگويد كه روي چه كسي حساب مي‌كند." "مريم گروس" عضو حزب دموكرات آزاد هم خواستار پاسخگويي از سوي كلينزمن شده است . وي به روزنامه بيلد گفت: رقابت‌هاي جام جهاني در حوزه علايق و منافع ملي قرار دارد. كلينزمن بايد دست از آزمون و خطا برداشته و كميته ورزش را از برنامه‌هاي خود مطلع كند. وي افزود: سوال ما فقط در مورد عملكرد ضعيف تيم نيست بلكه موضوع مهمتر اين است كه "اين تيم چگونه خود را نشان خواهد داد؟" تيم ملي فوتبال آلمان به عنوان ميزبان هجدهمين دوره پيكارهاي جام جهاني فوتبال ، در گروه نخست اين پيكارها با تيم‌هاي كاستاريكا، لهستان، اكوادور همگروه است.
 
اتحاديه فوتبال انگليس برنامه ديدارهاي مقدماتي يورو ‪ ۲۰۰۸‬را تنظيم كرد
 اتحاديه فوتبال انگليس طبق توافقي كه با شش تيم همگروه خود در مرحله مقدماتي رقابت‌هاي فوتبال جام ملتهاي اروپا (يورو ‪ (۲۰۰۸‬انجام داد، برنامه ديدارهاي تيم ملي اين كشور را تعيين كرد. به گزارش خبرگزاري فرانسه از لندن، مسوولان اتحاديه فوتبال انگليس هفته گذشته در شهر زاگرب با نمايندگان شش تيم همگروه خود مذاكره كردند كه نتيجه آن تنظيم يك "برنامه مناسب" براي تيم ملي اين كشور بود. تيم انگليس كه با سرمربي جديدي به جاي "اسون گوران اريكسون" در رقابت هاي مقدماتي يورو ‪ ۲۰۰۸‬حضور خواهد يافت، دراولين ديدار با آندورا و سپس در دو بازي پياپي با مقدونيه مصاف خواهد كرد سپس دو مسابقه بسيار دشوار خود برابر كرواسي و رژيم صهيونيستي را انجام مي‌دهد. "ديويد ديويس" مدير اجرايي اتحاديه انگليس گفت: حصول توافق ميان هفت كشور به هيچوجه آسان نبود اما ارزش تلاش مجدد را داشت. وي افزود: هيچ كشوري نمي‌تواند به تمام آنچه دوست دارد، دست يابد اما در مجموع فكر مي‌كنيم برنامه مناسب و متعادلي تنظيم شده كه شانس بسيار زيادي براي صعود به تيم انگليس مي‌دهد. براي صعود به مسابقات اصلي كه به ميزباني مشترك اتريش و سوييس برگزار مي‌شود، تيم انگليس با كرواسي، روسيه، رژيم صهيونيستي، استوني، مقدونيه و آندورا در گروه پنجم رقابت مي‌كند.
 
رييس جديد باشگاه رئال مادريد كميسيون تحليل بازيكن تشكيل مي‌دهد
"فرناندو مارتين" رييس جديد باشگاه رئال مادريد اسپانيا در انديشه تشكيل كميسيون مستقلي به منظور تحليل رفتار بازيكنان است تا دريابد چرا اين تيم در سه سال گذشته به هيچ عنوان قهرماني دست نيافته است. به‌گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از مادريد، مارتين گفت: هدف اين كميسيون تحميل چيزي يا اذيت كردن كسي نيست بلكه مي‌خواهيم ارزيابي از اوضاع كرده و پيشنهاداتي براي انجام اقدامات ضروري ارايه كنيم تا باب تازه‌اي براي گفت وگو باز شود. وي تصريح كرد: هنوز در مورد اعضاي كميسيون تصميم نگرفته اما افرادي را انتخاب خواهد كرد كه علاقه مند به تيم رئال باشند. مارتين روز دوشنبه هفته گذشته به جاي "فلورنتينو پرز" رياست باشگاه رئال را برعهده گرفت. پرز بعد از شش سال مديريت در اين باشگاه به دليل ناكامي در بهبود وضعيت تيم رئال، استعفا كرد. رييس جديد باشگاه رئال مادريد نيز همانند پرز صاحب يك شركت ساخت‌و ساز است كه تا انتخابات سال ‪ ، ۲۰۰۸‬مديريت امور بزرگترين باشگاه اسپانيايي را برعهده خواهد داشت. وي مدعي شد از اتخاذ تصميم‌هاي مهم شانه خالي نخواهد كرد و افزود: اولين ديدار خود با بازيكنان را روز پنجشنبه هفته جاري انجام خواهد داد تا انتظارات باشگاه از آنان را تشريح كند. جانشين پرز اظهار داشت: بايد در چشمان بازيكنان نگاه كنيم و آنان را از وظايفشان مطلع نماييم. بايد امتيازات را كنار بگذاريم. ما از نتايجي شكوه داريم كه ‪ ۹۹‬درصد از باشگاههاي جهان را خوشحال مي‌كند و دقيقا به همين دليل هم "رئال مادريد" هستيم. پرز درحالي باشگاه رئال را ترك كرد كه با ‪ ۱۰‬امتياز فاصله نسبت به تيم صدرنشين بارسلونا، در مكان سوم ليگ دسته اول اسپانيا قرار دارد و سومين فصل پياپي بدون قهرماني را سپري مي‌كند. بنابر اظهارات رييس جديد باشگاه، "سومين سالي است كه تيم رئال پايين تر از حد انتظار ظاهر شده. ما نمي‌توانيم حريفان خود را تحقير كرده يا هنگام مسابقه منفعل باشيم. اين وضعيت مناسب روحيه تيم رئال نيست. وي افزود: از هم اكنون كار روي تيم براي فصل آينده را آغاز كرده‌ايم و شايد در برنامه‌هاي خود جايي هم براي "ويسنته دل بوسكه" سرمربي سابق اين تيم كه رئال را به كسب دو عنوان قهرماني در باشگاههاي اروپا و دو قهرماني در لاليگا نايل كرده، درنظر بگيريم . دل بوسكه يك روز بعد از قهرماني رئال در رقابت‌هاي سال ‪ ۲۰۰۳‬توسط پرز اخراج شد. به گفته مارتين صحبت از سرمربي و بازيكنان جديد هنوز زود است اما در آينده نزديك با دل بوسكه مذاكره خواهد كرد. به اعتقاد وي "افرادي مثل دل بوسكه به رئال عشق مي‌ورزند و لازم است بداند كه رئال هم او را مي‌خواهد." رييس جديد باشگاه رئال اعلام كرد اين تيم براي خريد هر بازيكني كه مد نظر باشد، پول كافي در اختيار دارد اما ابراز تمايل براي بازگرداندن "فابيو كاپلو" سرمربي سابق اين تيم را تكذيب كرد. "خوان رامون لوپز كارو" پنجمين سرمربي رئال در دو سال و نيم گذشته است كه دسامبر ‪ ۲۰۰۵‬هدايت اين تيم را برعهده گرفت. مارتين در خاتمه ابراز اميدواري كرد تلاش‌هاي "فلورنتينو پرز" را كه باشگاه رئال را از ورطه بدهي به يك شعبه بزرگ جهاني تبديل كرده، ادامه دهد.
المپيك مارسي به‌دلايل امنيتي تيم دوم خود را به ديدار پاري‌سن ژرمن مي‌فرستد
 باشگاه فوتبال المپيك مارسي در ديدار يكشنبه شب با " پاري سن ژرمن " رقيب سرسخت خود در ليگ برتر فوتبال فرانسه در ورزشگاه " پارك دو پرنس " پاريس ، تيم دوم خود را به دلايل امنيتي وارد زمين خواهد كرد . به گزارش خبرگزاري رويترز از پاريس ،" پاپه ديوف " رئيس مارسي در مصاحبه‌اي كه در پايگاه اينترنتي باشگاه انتشار يافت گفت : " اين تصميم به آن دليل گرفته شد كه پاري سن ژرمن نتوانست امنيت هواداران مارسي را تضمين كند ." وي اظهار داشت :" ما قصد داريم تيمي را به زمين بفرستيم كه تركيبي از بازيكنان جوان و حرفه‌اي است ولي تيم عادي ما محسوب نمي‌شود ." ديوف افزود :" ما همچنين از هوادارانمان خواسته‌ايم به پاريس سفر نكنند. به عقيده من ، آنان اين موضع ما را درك مي‌كنند ." بازيهاي پاري سن ژرمن و المپيك مارسي همواره بازيهاي پرخطري بوده و بويژه پس از درگيريهاي شديد گروههاي رقيب از هواداران پاري سن ژرمن در آخر هفته گذشته و غارت و چپاول وسايل يك ايستگاه خدمات رساني در يك بزرگراه در راه بازگشت اين هواداران ، تدابير امنيتي شديدي براي ديدار يكشنبه شب به مورد اجراء گذاشته خواهد شد . براي كمك به نيروهاي امنيتي ، زمان برگزاري اين ديدار چهار ساعت جلو كشيده شده است . چهل و هشت هزار تماشاگر مسابقه مورد تفتيش قرار خواهند گرفت و حدود ‪ ۱۲۰۰‬مامور پليس در اطراف ورزشگاه مستقر خواهند شد كه دور و بر آن تنها كساني اجازه ورود خواهند يافت كه بليت در اختيار داشته باشند . ديوف پيشتر گفته بود كه مارسي در صدد تحريم اين بازي است.
 |+| نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند 1384ساعت 12:38  توسط حسین  | 
ساخت سرود تيم ملي فوتبال با صداي عليرضا عصار
 آغاز شد
 
سرود تيم ملي فوتبال بزرگسالان كشورمان در جام جهاني 2006 آلمان با
 
 صداي عليرضا عصار ساخته مي شود.

 در حالي كه مسئولان شركت ايران خودرو در راستاي حمايت فرهنگي و
 
 تبليغاتي خود از تيم ملي پس از عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال تصميم به
 
 ساخت سرودي براي تيم ملي فوتبال گرفتند، از مدتي قبل پيشنهادات از
 
سوي خوانندگان مختلف سبك هاي سنتي و پاپ براي اجراي آن مطرح شد
 
 كه سرانجام و پس از توافق با "عليرضاعصار" كار ساخت اين سرود از
 
 امروز آغاز شد.


براساس اين گزارش، سرود تيم ملي فوتبال پس از تهيه در قالب نوار
 
 كاست و لوح فشرده در اختيار عموم قرار خواهد گرفت.

همچنين گروه صنعتي ايران خودرو در نظر دارد تا با ساخت ويديوكليپ
 
 اختصاصي اين سرود در تصاوير حماسه سازي فوتباليستهاي كشورمان در
 
طول تاريخ در عرصه ورزش داخلي و بين المللي به همراه آثار باستاني و
 
 فرهنگي كشورمان در راستاي تبليغ فرهنگ ايران در آلمان محل برگزاري
 
 رقابتهاي جام جهاني 2006 فوتبال حركت كند
 |+| نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند 1384ساعت 12:32  توسط حسین  | 

برای گرفتن اخبار ویژه عضو خبرنامه شوید

 
  بالا